2 Cemaziyelahir 1441 | 27 Ocak 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Malezya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Endonezya ve Uzak Doğu halkları
Orta ve Uzak Doğu halkları bize hayran, bizi seviyor ve sayıyor, bir kurtarıcı gibi görüyor, kucaklamaya, iş birliği yapmaya razı ve hazır; çok büyük bir âlem, geniş ve bakir topraklar, çok kalabalık ülkeler, çok müsait bir pazar, çok ümit verici imkânlar, çok parlak bir istikbal... Endonezya'da ikiyüz kişiye bir misyoner düşüyormuş. Ne kadar korkunç bir hızlı çalışma... Ne kadar kuvvetle yüklenmişler.

Malezya'dan Türkiye'ye sıcak teklif
Malezya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Bakanı Mustafa Muhammed, Türkiye ve Malezya'nın üçüncü ülkelerde işbirliği yapabileceklerini belirterek, "Örneğin Libya'da Türk şirketleri çok aktif. Gerek bu ülkede, gerekse başka pazarlarda şirketlerimiz işbirliği yapabilir" dedi.

Malezya halkı ülke borcu için bir günde 1,76 milyon topladı
Malezya hükümetinin, ülke borçlarını ödemeye yönelik halkın desteğini öngören "Ümit Fonu"nu faaliyete geçirmesiyle 24 saatte 1,76 milyon ABD doları para toplandı.

Malezyalılar ülke borcu için rekor bağışa gidiyor
Malezya hükümetinin, ülkenin dış borçlarının ödenmesi için halkın desteğini öngören “Ümit Fonu”nu faaliyete geçirmesiyle bir ayda 33 milyon dolar toplandı.

Dünya Helal Forum’unun 7'ncisi Malezya'da toplanacak
"Dünya Helal Forumu" kurucusu Hajah Jumaattun Azmi, 30'dan fazla ülkeden akademisyen, iş adamı, kanaat önderi ve hükümet yetkililerinin katılacağı ''Dünya Helal Forumu''nun 7'ncisinin, 2-3 Nisan 2012 tarihleri arasında Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da toplanacağını bildirdi.

Katılım bankacılığında işbirliği anlaşması
15 Mayıs 2012 Türkiye Katılım Bankaları Birliği ve Malezya İslami Bankalar Birliği mutabakat anlaşması imzalayarak, iki ülke arasında faizsiz bankacılık işbirliğini başlattı.

Malezya'da 56 yıllık iktidar değişmedi
Malezya'da 56 yıldır iktidarda olan Ulusal Cephe koalisyonu az farkla seçimin galibi oldu. Malezya'da katılım rekoru kırılan seçimi Başbakan Necip Rezak’ın liderliğindeki iktidar koalisyonu kazandı.

'Uçağın haberleşme sistemi devre dışı bırakılmış'
Geçtiğimiz hafta kaybolan Malezya Havayolları'na ait 370 sefer sayılı uçak ile ilgili arama çalışmaları devam ederken Malezya Başbakanı Najib Razak basın mensuplarına açıklama yaptı. Açıklamasında uçağın haberleşme ve raporlama sisteminin devre dışı bırakıldığını belirten Razak, bunun kasıtlı bir girişim olduğunu söyledi

Kayıp uçakta yeni ipucu
Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’dan Çin’e giderken 8 Mart’ta kaybolan Malezya Havayolları uçağını arama çalışmalarına, Hint Okyanusu’nun güneyinde devam ediliyor.

Güney Asya'da bir uçak daha kayboldu
Bu yıl bir uçağı kayıplara karışan, bir uçağı da Ukrayna üzerindeyken şaibeli şekilde düşürülen Malezya'dan, hava taşımacılığı adına bir felaket haberi daha geldi.

Malezya'da halk, ülke borçları için seferber oldu
Malezya'da halk, ülke borçlarının ödenmesine yardım için hükümetin açtığı fona şimdiye kadar 200 milyon Malezya ringgiti (47 milyon dolar) bağışladı.

Malezya Arakan'da yaşananlara yargılama talep etti
Malezya hükümeti, Myanmar'da Arakanlılara yönelik şiddet ve etnik ayrımcılık uygulayanların Uluslararası Ceza Mahkemesine götürülmesi için adım atacağını duyurdu.

Malezya, Myanmar’dan Arakanlıların hesabını soracak
Güney Asya’da denizde çok sayıda göçmenin mahsur kalmasıyla yaşanan trajedi üzerine Malezya’nın, Myanmar’a Arakanlı Müslümanlar konusunda sert bir uyarıda bulunmayı planladığı bildirildi

Gambiya ve Malezya göçmenleri kurtarmak için devrede
Myanmar'ın vatandaşlık statüsü vermediği ve göçe zorladığı Arakanlı Müslümanlara Afrika'daki küçük bir ülke sahip çıkmak istediğini açıkladı. Halkın üçte birinin günlük 1.2 dolarla yaşamak zorunda olduğu Gambiya, Arakanlı Müslüman göçmenleri kabul etmeye hazır olduğunu duyurdu.

Malezya, STA ile Türkiye ticaretini artırmak istiyor
Türkiye ile Malezya arasındaki ticaretin artırılması için 2014’te imzalanan serbest ticaret anlaşması (STA) geçtiğimiz ağustos ayında yürürlüğe girdi.