29 Cemaziyelahir 1441 | 23 Şubat 2020 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kurban Bayramımız Münasebetiyle
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin Kadın ve Aile Dergisi’nin Haziran 1991 tarihli nüshasında yer alan başyazısını, Kurban Bayramı münasebetiyle yayınlıyoruz.

Mekke'de Kurban Bayramı
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin, İslam Mecmuası’nın Mayıs 1996 tarihli nüshasındaki başyazısını, Kurban Bayramı münasebetiyle istifadenize sunuyoruz: Allah-u Taâlâ Hazretleri'nin, biz mümin kullarına armağan ettiği iki mübarek bayramdan biri Ramazan diğeri de Kurban Bayramıdır. Kurban, hicrî takvimin son ayı olan Zilhicce'nin 10, 11, 12 ve 13. günlerindedir.

Aşûre Günü Sohbeti
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin, 14 Nisan 2000 tarihli Cuma Sohbeti'nin metnini, Aşûre Günü münasebetiyle yayınlıyoruz.

M. Es'ad Coşan Hocaefendi özel programlarla yâd edildi
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, doğumlarının 82. yılında, AKRA'da ve İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla yâd edildi.

Kurban Bayramımız Münasebetiyle
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan (Rh.A.) Hocaefendi’nin Kadın ve Aile Dergisi’nin Haziran 1991 tarihli nüshasında yer alan başyazısını, Kurban Bayramı münasebetiyle istifadenize sunuyoruz: Allâhu Azîmü’ş-şân hazretleri cümlenize, cümle akraba, ahbâb ü yârânınızla beraber, nice nice uzun yıllar, gönlünüzce nice nice mutlu bayramlar nasip ve müyesser eylesin!

M. Es’ad Coşan Hocaefendi Yâd Ediliyor
İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi, doğumlarının 83. yılında, AKRA’da gün boyu sürecek olan özel yayın akışıyla, akşam namazını müteakip ise İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla ve hatim dualarıyla yâd edilecek.

Mevlid Kandili ve ailemiz
İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı “Mevlid Kandili ve Aile” başlıklı başyazısını, Mevlid Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz’in aziz ve şerif doğum yıl dönümü (ona sonsuz salât ve selamlar).

Mevlîd-i Şerîf ve Peygamberimiz’in Zarafeti
Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Kadın ve Aile dergisi için kaleme aldığı Başmakaleler-2 adlı eserinde yer alan “Mevlîd-i Şerîf Kandili” ve Peygamberimiz’in Muhteşem Zarafeti” başlıklı başyazılarını, istifadenize sunuyoruz. Olgun ve arif müslümanlar çok iyi bilirler ki Habibullah olan Muhammed-i Mustafâ Efendimiz’i derinden ve içten sevmek, İslâm’ın özü ve temelidir.