logo

Narkotikle mücadelede ailelere de büyük görev düşüyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Uyuşturucuyla Mücadele Aplikasyonu” (UYUMA) Projesi’nin tanıtımında uyuşturucunun dört bir koldan abluka altına alınması gerektiğini belirterek özetle şunları söyledi:

“2018 yılbaşından 25 Eylül’e kadar 15 bin 262 uyuşturucudan tutuklama gerçekleştirdik. Bunun 13 bin 229’si sokak satıcısıdır. Bu konuda bugünden sonra çok daha kararlılıkla sokaklarda çocuklarımızın, gençlerimizin, insanlarımızın güvenli bir halde olabilmesini temin eden adımlarımız devam edecektir.

Uyuşturucu meselesinde, lütfen kimse kendini bu işin dışında ve uzağında görmesin. Buradaki belki de en zayıf noktamız ‘benim çocuğum yapmaz’ yaklaşımıdır. Bu işin ticaretini yapanlar sürekli uzmanlaşıyor. Her gün yeni teknikler, yeni kandırma yöntemleri ortaya koyuyorlar.

81 milyon ile bu mücadeleyi vermek zorundayız. Gözümüzü, kulağımızı dört açmalıyız. Okul önlerinde gezen tiplere, çocuklarımızın arkadaşlarına, çocuklarımızın davranışlarındaki değişikliğe, harçlıklarını nasıl harcadıklarına, sokakta mahallede varsa metruk binalara girip çıkanlara, duyduklarımıza, ezcümle etrafımızda ve çocuklarımızın etrafında olan bitene hep birlikte dikkat etmek durumundayız.

Hürriyet