logo

MEC Vakfı’ndan ‘Gülümseyen Yüzbinler’e vesile olanlara teşekkür…

Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’nın “Gülümseyen Yüz Binler” temasıyla bu yıl on üçüncüsünü düzenlediği uluslararası kurban organizasyonu kapsamında,  Endonezyalı binlerce gerçek ihtiyaç sahibi aileye ulaştırılmak üzere vekâleti alınan kurbanlıkların kesim işlemleri tamamlandı.

Organizasyonun ilk aşaması olan kesim işlemi, Avustralya’daki modern tesislerde yapıldı.  Kurbanlıklar Endonezya’daki ailelere ulaştırılmak üzere soğuk hava zinciri korunarak özenle paketlendi. 

Coğrafi olarak uzaklarda olan, açlık sınırında zor bir hayat geçiren Endonezya’daki Müslümanlara unutulmadıklarını hatırlatmak için en güzel vesile olan kurban bağışı; vekâletin alındığı andan, ihtiyaç sahibine ulaşana kadar özenli, sistemli ve disiplinli bir yolculuktan geçiyor.

‘İbadet hassasiyeti’ ile kesilen kurbanlar, bir Müslüman kardeşinden, ihtiyaç sahibine bir hediye olarak teslim ediliyor.

MEC Vakfı’ndan yapılan açıklamada; “13. Uluslararası Kurban Organizasyonumuz kapsamında vekâleti alınan tüm kurbanların kesim işlemleri tamamlanmıştır.

Cenab-ı Hakk’tan kabulünü niyaz ederiz. Katılımda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür eder, ilgi ve teveccühlerinizin devamını dileriz.

 

Referans numarası alınmış tüm kayıtların vekâlet, ödeme ve kesim işlemleri tamamlanmış olup, herhangi bir ek işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Organizasyonumuzun ikinci etabı olan “dağıtım” safhası tamamlandığında konuyla ilgili bilgi ayrıca paylaşılacaktır.” denildi.

Uluslararası Kurban Organizasyonu ile detaylı bilgiye kurban.mecvakfi.org adresinden ulaşılabilir.