|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

obruk Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Konya'daki obruklar evlere yaklaştı!
Konya'nın Karapınar ilçesinde, yeraltı sularının çekilmesiyle oluşan obruk, ekili alanların yanı sıra yerleşim yerlerini de tehdit ediyor. İlçede, bugüne kadar irili- ufaklı 300'den fazla obruk meydana geldi. Jeoloji Mühendisi Dr. Fetullah Arık, ''Obruk oluşmaya devam edecek. Bunu önlemek mümkün değil" dedi.

Konya'daki obruklar artıyor
Konya’nın Karapınar ilçesinde, oluşan obruk sayısı her geçen gün artıyor. Geçen yıl 9 obruğun oluştuğu bölgede, bu yıl sayı 11’i buldu. Yer altı sularının çekilip, toprağın göçmesiyle oluşan obruklar, tehdit oluşturur nitelikte.

Konya Ovası'nda obruk sayısı artıyor
Orta Anadolu'nun genelinde jeolojik faktörler ve yer altı sularının kontrolsüz kullanımı sonucu Konya Ovası'nda obruk sayısı 325'e ulaştı.

Konya’da bir obruk daha
Karapınar’da, bugüne kadar oluşan 330 obruğa bir yenisi daha eklendi. 20 metre çapında, 15 metre derinliğinde oluşan obruk yöre halkını tedirgin etti.

Karapınar halkının 'obruk' korkusu
Konya'nın Karapınar ilçesinde son yıllarda sayısı hızla artan obruklar, halkı tedirgin ediyor. İlçede, son 3 ayda derinliği 70 metreyi bulan, farklı büyüklükte 9 obruk meydana geldi.