|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sözleşme Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Tüfenkci’den ‘cayma bedeli’ uyarısı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, elektrik, su, doğalgaz, internet, sabit telefon, GSM, uydu platformu ile kablo TV şirketlerinden şikayetlerin giderek arttığını söyledi.

Tüketici Kanunu'nun getirdikleri...
Yapılan değişiklikler aboneden açma-kapama ücreti alınmasına son veriyor. Erken borç ödeyene indirim yapılacak. Tüketici Kanunu’nun uygulama yöntemlerini gösteren yönetmelikler büyük ölçüde tamamlandı. 23 yönetmelikten 19’u tamamlanırken iki yönetmelik Başbakanlığa gönderildi.

‘Kiracı konutu sözleşme bitmeden de boşaltabilir’
Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Petek, Yeni Türk Borçlar Kanunu’nda kiracıyı koruyan ama kamuoyunda pek bilinmeyen düzenlemeye dikkat çekti.

Özel okula kayıtta sözleşme dönemi
Gelecek eğitim-öğretim döneminden itibaren özel okullara kayıt sırasında öğrenci velisi ile kurum arasında MEB tarafından hazırlanacak "öğrenci kayıt sözleşmesi" imzalanacak. Özel okullar, beceri eğitimi, staj çalışması, yaz uygulaması adı altında ayrı bir ücret talep etmeyecek. Ücretini zamanında ödemeyen öğrencinin kayıtları yenilenmemeyecek.

Almanya'da İslami kuruluşlarla "devlet sözleşmesi"
Almanya’da Bremen ve Hamburg eyaletlerinden sonra ilk kez ülkenin en büyük eyaletlerinden Aşağı Saksonya, Müslümanlara yeni haklar getirecek “devlet sözleşmelerini” bu yıl mecliste onaylayarak hayata geçirmeyi hedefliyor.