23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

müfredat Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Okullarda müfredat değişti
Milli Eğitim Bakanlı İsmet Yılmaz 2017-2018 eğitim dönemi için yeni müfredatı açıkladı. Yapılan saha çalışmalarına ve anketlere 100 bine yakın öğretmen ve velinin katıldığını söyleyen Bakan Yılmaz, "İlk olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında 1, 5 ve 9. sınıflarda uygulamaya konulacak." dedi.

Öğrenmek kalpten kalbe geçiştir!
“Her çocuğun müfredatı kendi içinde gizli.” Biri bir binaya bakıp taş yığını görürken, biri de ona baktığında mana görür. Bizzat içinden bakmaktadır çünkü. İşte varlığa içinden bakana, eşyanın vücuda gelme hikmetinde kendi kalbinin yansımalarını bulan gençlere ne vaat ediyor mesela bugün üniversiteyi kazanma kriterlerimiz, başarı ölçülerimiz?

Gazze’de ‘müfredat’ işgali
Gazze’deki Filistin Hükümeti Eğitim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı, sözde Filistinlilere yardım için bölgede bulunan Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu’na (UNRWA) bağlı okullarda izinsiz okutulan müfredatın “milli değerlere aykırı” konular içerdiğini belirterek, buna tepki gösterdi.

Göçmenler müfredatta da hedef
Almanya Göç, Mülteciler ve Uyum Bakanlığı talimatıyla yapılan araştırmaya göre, ülkede kullanılan birçok okul kitabında göçmenler olumsuz gösteriliyor.

Üniversite sınavlarına müfredat düzenlemesi
Üniversite giriş sınavları lise müfredatına daha uygun hale getiriliyor. Üniversiteye giriş sınavlarındaki sorular dershane perspektifinden çıkarılıp müfredat ağırlıklı oluşturulacak. Bunun için lise öğretmenleri de artık soru hazırlayacak.