|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Canan Karatay Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
'Ramazanda köy tereyağı ve peynir tüketenler daha dinç'
Prof. Dr. Canan Karatay, "İftarda bir avuç içi kadar sıcak pideyle doğal köy tereyağı, peynirle birlikte sağlıklı bir şekilde yenebilir" dedi.

Kurban etini yağıyla yiyin
Geliştirdiği ''Karatay Diyeti'' ile tanınan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, vücuda doğal yolla alınan proteinin girmesi gerektiğini belirterek, "İşte kurban eti bu yüzden yağıyla yenilecek. Çünkü eti yağıyla yediğimiz zaman onun hazmı çok daha rahat olur. Eti yağıyla birlikte tüketince korkmayacağız, işte o zaman sağlığımıza kavuşacağız" dedi.

Karatay: 'Hastalıkların artma nedeni yanlış beslenme'
Canan Karatay “Bu bütün dünyada konuşuluyor, gençlerimiz bizden daha kısa ömürlü olacak. Tedbir alınması gerekiyor, mesela İngiltere’de şekerli içeceklere çok yüksek vergi getirdiler. Bizim çocuklarımız neden bu kadar hasta?

Canan Karatay: Okul kantinleri çocukların sağlığını düşünmüyor
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Canan Karatay, katıldığı bir televizyon programında okul kantinleri ile ilgili konuştu. Okul kantinlerinin kar amacıyla bulunduğunu söyleyen Karatay, anne babaları uyararak çocuklarının sağlığına dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Karatay'dan beslenme önerileri: Turp yiyin turp gibi olun
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay, “Şeker, un ve içecekler kan şekerinin, insülin hormonunun ve trigliseridin yükselmesine yol açıyor. Bu da hücre ve organları bozuyor. Trigliseridin yükselmesi, 20 hastalığa yol açan hormon üretiyor.

'Çay ve fındık sağlık için bol bol tüketilebilir'
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Canan Karatay, çay ve fındığın insan sağlığı için çok faydalı olduğunu belirtti, "Bol bol şekersiz çay için, fındık yiyin" dedi.

Canan Karatay'dan yemek sıklığı ve çay uyarısı
İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Dr. Canan Karatay, yemekten hemen sonra içilen çay ile ilgili dikkat çeken bir uyarıda bulundu.