|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Mescid-i Nebevi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Hacı adayları Kutsal Topraklarda
Dünyanın dört bir yanından yüzbinlerce Müslüman, bu yılki hac farizasını ifa etmek üzere kutsal topraklara akın ediyor.

Hacılar Medine'de
Hacı olan Müslümanlar, Medine-i Münevvere'ye geçerek Peygamber Efendimizin kabrini ziyaret ediyor.

Hacılar, Hz. Peygamber'e kucak açan şehirde
Kurban Bayramı'nın ardından kutsal topraklarda hac coşkusu sürerken, kutsal yolculuğa Mekke'den başlayan hacılar, Medine-i Münevvere'ye gelmeye başladı. Mekke'den Medine'ye gelen hacılar, öncelikle Hz. Muhammed s.a.v 'in hicret ettikten sonra inşa ettirdiği Mescid-i Nebevi'yi ziyaret ediyor.

Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi'de fotoğraf ve video yasağı
Suudi Arabistan Krallığı Dışişleri Bakanlığınca ibadetlerin daha sağlıklı yerine getirilebilmesi için yürürlüğe konulan yasağa aykırı davranılması durumunda, fotoğraf ve video tespitine yarayan aletlere el konulacağı bildirildi.

Mescid-i Nebevi'de 'Türkçe hutbe' dönemi
Suudi Arabistan'ın Medine kentinde, Mescid-i Nebevi'de verilen cuma hutbelerinin, anlık olarak Tükçe'ye tercümesine başlandığı bildirildi.

Hacılar, Medine'deki kutlu mekanları ziyaret ediyor
Hacılar, Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde hac görevlerini yerine getirdikten sonra geçtikleri Medine'de kutsal mekanları ziyaret ederek vakitlerini geçiriyor. Hacıların akın ettiği mekanların başında İslam Peygamberi Hz. Muhammed'in (sav.) kabrinin bulunduğu Mescid-i Nebevi geliyor.

Mescid-i Nebevi’de ikram bereketi
Efendimizin sünneti olan mescitte 40 vakit namazı eda etmek için Medine’de bulunan hacılar, Arabistan halkının her gün ikindi sonrasında kurdukları zemzem, hurma, ekmek ve çaydan oluşan hızlı menülü iftar sofralarında karınlarını doyurma imkanı buluyorlar.

Mescid-i Nebevi’de iftar bereketi
Ramazan ayı münasebetiyle kutsal topraklara giden on binlerce Müslüman, Mescid-i Nebevi’de iftar sofrası kuran yüzlerce hayırseverin ikramları ile oruçlarını açıyor.