|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

TEOG Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
TEOG’da son hafta önerileri
Sonuçları Anadolu, fen, sosyal bilimler başta olmak üzere devlet liseleriyle kolejlere girişte kullanılan Temel eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamındaki merkezi ortak sınavların ikincisi 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.

TEOG için son hatırlatmalar...
Sonuçları Anadolu, fen, sosyal bilimler başta olmak üzere devlet liseleri ile kolejlere girişte kullanılan ve karnede etkili olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamındaki merkezi ortak sınavların ikincisi yarın başlıyor.

'TEOG geçici aile kalıcıdır'
Yrd. Doç. Dr. Güliz Kolburan sınav baskısı ve aile ilişkileri ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Sınavlara gereğinden fazla anlam yükleyerek, fizyolojik ve psikolojik olarak stres altında olan ergenler üzerinde sınav baskısı oluşturmanın çocukların ruh sağlığını olumsuz etkilediğini belirtti.

TEOG’da tercih zamanı yaklaşıyor
Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan ortak sınavların sonuçlarının ay sonunda açıklanması bekleniyor. 1.2 milyondan fazla öğrenci için artık tercih telaşı başlayacak.

SBS'nin ayrıntıları MEB sitesinde
SBS’nin yerine gelen “Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi’ne (TEOG) göre, 6 dersten yapılacak merkezi sınavlarda güvenliğin sağlanması için 2 farklı kitapçık türü hazırlanacak, sınavlar kamera sistemiyle kaydedilecek.

Ortaöğretime geçişte 3 temel dersten sınav
Milli Eğitim Bakanlığı, 1.2 milyon ortaokul öğrencisinin liseye geçişini belirleyen ve bu yıl ilk kez uygulanan TEOG sonuçlarını değerlendirmeye başladı.

Liseler için tercih maratonu başladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi doğrultusunda lise tercihlerini almaya başladı.

TEOG yüzdelik dilimleri yeniden hesaplandı
Milli Eğitim Bakanlığı, Danıştay kararı üzerine birinci ve ikinci dönem ortak sınavlarda ikili kopya tespiti yapılan tüm öğrencilerin, iptal edilen testleri ve Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) ile sınavlara giren bütün öğrencilerin yüzdelik dilimlerinin yeniden hesaplandığını açıkladı.

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı
TEOG yerleştirme sonuçları bugün açıklandı. Adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazandıkları okulları görecek.

TEOG'da şimdi nakil maratonu başlıyor
TEOG yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştiği okulu beğenmeyen öğrenci açık kontenjan bulunan başka bir okula taban puana bakılmaksızın başvurabilecek

TEOG yerleştirme esas puanları açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında liselere yerleştirme esas puanlarını açıkladı.

TEOG’da ‘açık uçlu’ soru dönemi
Milli Eğitim Bakanlığınca , öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri ortamlar oluşturma politikası hedefiyle 'açık uçlu soru' dönemi başlıyor.

MEB'den TEOG için 'Paniğe gerek yok' açıklaması
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kurt, "Nakillerde ilk hafta olduğu için özel okullara giden öğrencilerden boşalan kontenjanlar sistemde görünmüyor. Paniğe gerek yok" dedi

Boş kontenjana dikkat!
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, dün resmi okullarda ikinci nakil, özel okullarda ise serbest kayıt dönemi başladı. İlk hafta resmi okulların nakil kontenjanları dolu göründüğü için devlet liselerine başvurular alınamadı.

TEOG nakilleri için kontenjan açıldı
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sonuçlarına göre yapılacak nakil işlemlerinde ortaöğretim kurumlarında oluşan boş kontenjan sayısı 15 bin 694 olarak belirlendi