|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

kırtasiye Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Binden fazla kırtasiye ürünü güvensiz çıktı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, 2013 yılı okul ve kırtasiye malzemelerine yönelik Piyasa Gözetimi ve Denetimi sonuçlarını açıkladı. Yazıcı, incelenen 6 bin kırtasiye ürününden bin 59'unda güvensizlik tespit edildiğini kaydetti. Yazıcı, kırtasiye, okul önlüğü ve ayakkabılarına yönelik ilk uygulamayı 2011'de yaptıklarını belirtti.

Kırtasiye ürününde EN 71’i atlamayın!
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, okulların açılma dönemi öncesi yaptığı açıklamada, tüketicilerin kırtasiye alışverişlerinde “merdiven altı” diye tabir edilen ürünleri tercih etmemesi gerektiğini belirtti.

Kırtasiyeciler kapısına 'K' tabelası asacak
Son yıllarda özellikle alışveriş merkezleri, süpermarketler ve pazar yerleri gibi geniş halk kitlelerine hitap eden yerlerde satılan kırtasiye ürünlerinden dolayı sektördeki perakendeci firmalar mağduriyet yaşarken, bu tür yerlerde satılan ürünlerin bir yandan sağlık açısından etkin bir şekilde kontrol edilemediği, diğer taraftan aralarında sahte ve/veya taklit ürünler olabildiği ifade ediliyor.

Kırtasiye ürünlerine dikkat!
Okulların açılmasına sayılı günler kala velilerin çok dikkat etmesi gereken konulardan biri olan okul malzemeleriyle ilgili çok çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Piyasada satılan binlerce kırtasiye ürünü için sadece 7 firmanın sertifikalı bir şekilde güvenli satış yaptığı bildirildi.

Kırtasiyenin 4'te 3'ü güvensiz çıktı
Ticaret Bakanlığı’nın 182 bin üründe yaptığı denetimler, halk sağlığı açısından riskli bir tabloyu ortaya koydu. ‘Hava aromatize edici ürünler’in tamamı güvensiz.