|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

uçak bileti Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Uçak biletlerindeki fahiş fiyatlara sınır geliyor
Uçak bilet fiyatlarında, akaryakıt ve et fiyatlarında da gündeme gelen ‘tavan fiyat’ uygulanabileceği ve bununla ilgili çalışmanın başlatıldığı açıklandı

Uçak biletlerine tavan fiyat bayrama yetişmedi
Uçak biletlerindeki yüksek ücret politikasına ‘dur' diyecek ‘tavan fiyat modeli', Kurban Bayramı sonrasına kaldı. Uygulama ile uçak biletleri, uçuştan 3 gün öncesine kadar belirlenen fiyatın üzerinde satılamayacak.

En pahalı yurt içi uçak bileti cuma günleri satıldı
Online seyahatler üzerine açıklama yapan Yaşar Çelik, bilet alımında günlerin hatta saatlerin bile fark ettiğini belirterek, 2018’de en pahalı yurt içi uçak biletinin Cuma günleri satıldığını söyledi.

İç hatta en pahalı uçak bileti 299 TL
Yurtiçindeki uçak biletlerinde tavan fiyat olarak 299 TL olarak belirlendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, uçak biletlerinde tavan fiyat uygulaması için sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Uçak bileti şeffaf olacak
Havayolu bilet ücret detaylarına tam, şeffaf ve sürekli erişiminin sağlanmasına yönelik düzenlemeye gidildi. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün, Hava Yolu Bilet Satışları Genelgesi yayımlandı.

Uçak bileti alırken hangi gün tercih edilmeli?
Uçak bileti fiyatlarıyla ilgili yeni bir araştırma, Cuma günleri satın alınan biletlerin, Pazar günü alınanlara kıyasla ortalama %13 daha pahalı olduğunu ortaya koydu.

Uçak biletlerinde ücret 450 lirayı aşamayacak
İç hat uçak biletlerinde tavan fiyat, bayram ve özel gün ayrımı yapılmadan tek yönde 450 lirayı aşamayacak.

Uçak biletinde yeni tavan fiyat
Bayram ve tatil dönemlerinde iç hat uçak bilet fiyatlarının astronomik artışını engellemek adına 6 yıl önce ekonomi sınıfında tavan ücret uygulaması konulurken, yeniden belirlenen tek yön için 450 TL’lik tavan ücret havayolu şirketleri tarafından bilet fiyatlarına yansıtılmaya başlandı.