23 Cemaziyelevvel 1441 | 18 Ocak 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

d-8 Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
D-8’den otomobil çağrısı
İstanbul’da üç günden beri süren D-8 Sanayi Bakanları Zirvesi sona erdi. İstanbul Deklarasyonunda şunlar dile getirildi:

D-8 Su İşbirliği Toplantısı Türkiyede yapılacak
Türkiye’de bu ay içinde gerçekleştirilecek D-8 Su İşbirliği Toplantısı’nda üye ülkeler, Bangladeş, Endonezya, İran, Malezya, Mısır, Nijerya, Pakistan ve Türkiye’nin su konusu ve bu alandaki sorunlarla ilgili işbirliği imkanını ele alacak.

D-8 ülkeleri gelirini turizm ile artıracak
Türkiye'nin öncülüğünde kurulan D-8, dünyadaki turizm pastasından daha fazla pay almak için 10 yıllık turizm işbirliği yol haritası hazırlayacak.

D-8, Tarım Bakanları Nijerya’da
Gelişen Sekiz Ülke (D-8) örgütünün 4. Gıda Güvenliği Tarım Bakanları Toplantısı, 4-6 Aralık’ta Nijerya’nın başkenti Abuja’da yapılacak. D-8 Genel Sekreterliği’nden edinilen bilgiye göre, ana teması gıda güvenliği olan toplantıda, bu alanda bölgesel ve küresel işbirliğinin geliştirilmesi, üye ülkeler arasında deneyimlerin paylaşılması ve ortak hedeflerin belirlenmesi ile gıdaya erişimde ve gıda dağıtımında yaşanan sıkıntılar ele alınacak.

D-8 Türkiye'ye geliyor
Gelişen Sekiz Ülke (D-8) Ekonomik İşbirliği Örgütü Genel Sekreteri Seyyid Ali Muhammed Musavi, 2018’e kadar üye devletler arasındaki ticaret hacmini 500 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi