|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Karayolları Genel Müdürlüğü Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
KGS'liler için son 1 hafta
Karayolları Genel Müdürlüğü ile PTT Genel Müdürlüğü’nce hazırlanarak 17 Eylül 2012 itibariyle kullanılmaya başlanan HGS, KGS’den farklı olarak gişelerden durmaksızın geçmeye imkan sağlıyor.

Yol çizgi boyası KOBİ'lere emanet
Türkiye ’nin yılda 65 milyon liraya ithal ettiği yolların çiziminde kullanılan boyayı geliştiren TÜBİTAK , KOBİ’lere emanet etmeye hazırlanıyor.

3. Boğaz Köprüsü'nün temelleri tamamlandı
Karayolları Genel Müdürlüğü, 3'üncü Boğaz Köprüsü'nün temel şaft kazıları ve temellerinin tamamlandığını bildirdi. Köprünün de dahil olduğu Kuzey Marmara Otoyolu Projesi, Odayeri-Paşaköy Kesimi işi kapsamında 14.5 milyon metreküp kazı, 4.4 milyon metreküp dolgu yapıldı.

15 milyon araç HGS ve OGS’den kaçak geçiş yaptı
2016 yılında 285 milyon 144 bin 64 araç, Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ve Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ile köprü ve otoyollardan geçiş yaptı.

Kuzey Marmara Otoyolu için ihale ilanına çıkıldı
Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyolu Projesi bağlantı yolları dahil Kurtköy-Akyazı kesimi ile Kınalı-Odayeri kesiminin yapım, işletim ve devrine ilişkin ihaleler, 6 Mart 2015'te yapılacak.

Köprü ve otoyollardan bir ayda 67 milyon TL gelir
Ocak ayında, köprü ve otoyollardan 31 milyon 160 bin 997 araç geçti. Söz konusu araçlardan elde edilen gelir ise 66 milyon 906 bin 388 lirayı buldu.

Boğaziçi Köprüsü bu yaz bakıma alınıyor
Karayolları Genel Müdürlüğü, yaz aylarında Boğaziçi Köprüsü'nün asfaltını yenilemeye hazırlanıyor. Okulların kapanmasından sonra Boğaziçi Köprüsü'nde asfalt çalışması başlayacak, çalışmalar Ramazan bayramından önce bittirilecek.

'Köprünün takvimi etkilenmez'
Karayolları Genel Müdürlüğü, İstanbul 8. İdare Mahkemesi tarafından Beykoz ve Rumelifeneri Bağlantı Yolları'nın imar planlarını iptal kararını yorumladı. KGM'ye göre karar "Köprü" takvimini etkilemez

Köprü ve otoyol geliri 500 milyon lirayı aştı
Karayolları Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, temmuz ayında köprü ve otoyollardan 37 milyon 815 bin 173 araç geçişi olduğu belirlendi. Söz konusu geçişlerden elde edilen gelir 72 milyon 818 bin 983 lirayı buldu. Araçların 26 milyon 268 bin 981'i otoyolları kullandı ve bu araçlardan 55 milyon 811 bin 973 lira gelir sağlandı.

Trafikte teknolojik denetim artırılacak
Otoyol ve köprülerdeki trafik denetleme sistemleri artırılıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışma kapsamında, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle Edirne İstanbul ve İstanbul-Hendek mevkilerindeki trafik denetleme sistemlerinde teknolojik yenileme yapılacak.

Karla mücadelede kameralı takip
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, vatandaşların yollarda kalmasını önlemek için Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde ‘Karla Mücadele Merkezi’ kurulduğunu söyledi.

15 Temmuz Şehitler ve FSM köprüleri bakıma alındı
15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet (FSM) köprülerinde bakım ve onarım çalışmaları başladı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların 17 Ağustos'ta tamamlanması planlanıyor.

Bayramda otoyol ve köprüler ücretsiz, yeni köprüler hariç
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yap-işlet-devret (YİD) modeliyle yapılan köprü ve otoyollar hariç, Karayolları Genel Müdürlüğü’nce işletilen bayramda otoyol ve köprülerin ücretsiz olacağını açıkladı.

Yollardaki 'kara nokta'lar mercek altında
Emniyet ve Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri, en çok ölümlü kazanın meydana geldiği 30 "kara nokta"da kazaların önüne geçmeyi planlıyor.