|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Helal et  Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Polonya'da artık helal et yasak!
Polonya Yüksek Mahkemesi, hayvanların boğazlarından kesilerek kesilmesini yasakladı ancak AB üyesi olması sebebiyle kararın sembolik kalması bekleniyor.

ABD'de helal et sorunu
Yabancı ülkelerde yaşayan Müslümanların önemli sorunlarından olan "helal et", bu konuda sertifika veren kuruluşların güvenirliğinin tartışılması nedeniyle Müslümanlar arasında tedirginliğe yol açıyor. ABD'deki milyonlarca Müslüman'ın "helal et" ihtiyacı çeşitli işletmeler tarafından karşılanıyor.

Polonya'da "helal kesim" krizi
Polonya'da hayvancılık sektörü helal kesimin yasaklanması ile büyük bir krize girdi. Hayvan severlerin ve vejetaryenlerin "hayvanlar çok acı çekiyor” diye karşı çıktığı "helal kesim" Polonya Parlamentosu tarafından yapılan oylama ile yasaklandı.

Körfez gündeminden kısa kısa...
Körfez basını ve gündeminde öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Umman ve Kuveyt gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Danimarka Kurbanı yasakladı
Danimarka Gıda, Tarım ve Balıkçılık Bakanlığı, yayımladığı bir yönetmelikle “helal kesimi yasaklamak anlamına geldiği” belirtilen, kesim öncesinde hayvanlara vurulma/bayıltma uygulaması şartı getirdi.

Fransa'da Müslüman öğrencilere 'kolyeli' ayrımcılık
Fransa'nın başkenti Paris'in güneydoğusundaki Auxerre kentinde bir ilkokulun Müslüman öğrencilere helal et konusunda ayrımcılık yaptığı ortaya çıktı.