28 Cemaziyelevvel 1441 | 23 Ocak 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Polonya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
AB'de mülteci almayan üç ülke için yasal süreç
AB, mülteci almayı reddeden Çekya, Macaristan ve Polonya'nın AB kararlarını yok saydıkları gerekçesiyle ihlal prosedürü başlatmaya karar verdi.

Polonya'da artık helal et yasak!
Polonya Yüksek Mahkemesi, hayvanların boğazlarından kesilerek kesilmesini yasakladı ancak AB üyesi olması sebebiyle kararın sembolik kalması bekleniyor.

Polonya'da "helal kesim" krizi
Polonya'da hayvancılık sektörü helal kesimin yasaklanması ile büyük bir krize girdi. Hayvan severlerin ve vejetaryenlerin "hayvanlar çok acı çekiyor” diye karşı çıktığı "helal kesim" Polonya Parlamentosu tarafından yapılan oylama ile yasaklandı.

Polonya kömürü iklim ve ekonomi arasında
Kömür ülkesi Polonya, iklim değişikliği ve hava kirliliği ile mücadele için kömür kullanımına son verme zorunluluğu karşısında zorlanıyor.

Polonya göçmen kabul etmeyecek
Polonya hükümeti, 2018'de de AB'nin uyarılarına rağmen göçmen kabul etmeyeceğini açıkladı.

Polonya'da akıllı telefon kullanıcılarına özel yol
Günlük hayatın ayrılmaz parçası haline gelen akıllı telefonların yayalar açısından tehlikeli durumlara yol açması üzerine Polonya'da akıllı telefon kullanıcılarına özel yol yapıldı. Yolu belediye değil yayalar yaptı.

Portekiz ve Polonya'dan iş gücü açığına önlem
Portekiz hükümeti yurt dışına göç eden vatandaşlarının ülkeye geri dönmesi için 6 bin 536 euroluk teşvik programı başlattı. Polonya'da ise 26 yaşından küçük olan ve yılda 20 bin euronun altında kazanan gençler, gelir vergisi ödemiyor.

AB mahkemesinden sığınmacı uyarısı
Avrupa Adalet Divanı Başsavcısı Eleanor Sharpston, Çekya, Macaristan ve Polonya'nın sığınmacı kabul etmeyerek AB hukukunu ihlal ettiği görüşünü bildirdi.