23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Tayfun  Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Asya'da tayfunlar hayatı etkiliyor
Tayfun Çin'i etkisi altına aldı. Çin'in güneyinde büyük zarara yol açan Son-Tinh tayfunu 1,26 milyon kişiyi etkiledi. Ülkenin güneyindeki Haynan eyaletinde 1 kişinin öldüğü, 6 kişinin de kaybolduğu tayfunda, yüz binlerce kişinin yeri değiştirildi.

Filipinlerde ölü sayısı artıyor
Filipinler'de etkili olan şiddetli tayfunda hayatını kaybedenlerin sayısının 230'a ulaştığı bildirildi. Hükümet Sözcüsü Fe Maestre yaptığı açıklamada, ülkenin güneyindeki Compostela vadisindeki New Bataan bölgesinde sel suları nedeniyle en az 151 kişinin hayatını kaybettiğini belirtirken, bölgede sayısı tam olarak tespit edilemeyen kayıplar olduğunu söyledi.

Tayfun, Tayvan'dan sonra Çin'de
Çin'de şiddetli yağışın tetiklediği toprak kaymasında ölü sayısı 43'e yükseldi. Aralarında 38 Vietnamlı turistin de bulunduğu 118 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.

Yılın tayfunu Çin yolunda
Saatte 205 km. hızla ilerleyen Usagi tayfununun, Filipinler ve Tayvan'ı geçtikten sonra yarın Çin'i vurması bekleniyor

Tayfun, Filipinler'i vurdu
Yılın en şiddetli tayfunu Haiyan, Filipinler'i yıktı. Hızı saatte 200 kilometreyi bulan tayfunda ölü sayısı binlerle ifade ediliyor, 720 bin kişi ise yaşadığı bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

Filipinler'de kalanların dramı...
Filipinler'i en ağır olarak da Leyte adasını 8 Kasım'da vuran süper tayfun Haiyan'de ölü sayısı giderek artıyor.

Çin'deki tayfunda 250 bin kişi tahliye edildi
Çin'de tayfunun etkili olması üzerine 250 bin kişi tahliye edildi, denizdeki tekneler geri çağrıldı.

Tayfun, kasırga, volkan!..
Asya hafta sonunu çok zor geçirdi; İbibik kasırgası Hindistan'ı, Vongfong tayfunu Japonya'yı vurdu. Filipinler'de Mayon yanardağı tekrar faaliyete geçti

Güneydoğu Asya'da tayfun alarmı
Güneydoğu Asya ülkelerinden en az 66 kişinin ölümüne yol açan Mangkhut Tayfunu rotasını Çin’in güneyine çevirdi. Hong Kong ve Makau bölgeleri ile güney eyaletlerinde etkili olan tayfun nedeniyle kırmızı alarm verildi.

Soudelor tayfunu önüne geleni yıkıyor!
Çin'de saatte 173 km. hızla esen Soudelor tayfunu nedeniyle 21 kişi öldü. 223 evi yerle bir edip, 272 otoyolu yıkan tayfunun bilançosu 644 milyon dolar

Filipinlerde tayfun can aldı
Filipinler'in kuzeyini etkisi altına alan tayfunda ilk belirlemelere göre dört kişi öldü.

Filipinler'i tayfun vurdu: 19 kişi öldü, 15 kayıp
Filipinler'in Luzon adasının kuzeyindeki eyaletlerde etkili olan Goni tayfununda 19 kişi öldü.Filipinler Ulusal Afet Risk Azaltma ve Yönetim Konseyi'nden yapılan açıklamada, tayfun nedeniyle meydana gelen sellerde ve toprak kaymalarında 17 kişinin hayatını kaybettiği, 14 kişinin kaybolduğu belirtildi.

Filipinler'deki tayfunda yüz binlerce kişiye tahliye
Filipinler'de etkili "Melor" tayfunu ülkenin doğusundaki üç kentte yaklaşık 725 bin kişiyi yerinden etti. Filipinler Meteoroloji Merkezi'nden yapılan açıklamada, şiddetli fırtınanın saatteki hızının 185 kilometreye ulaştığı ve Ulusal Uyarı Sistemi’nin ikinci derecede uyarı verdiği belirtildi.