23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

bedelli askerlik Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bedelli yaşında orta yol aranıyor
Genelkurmay, bedelli askerlikten 35 yaş üstü üniversite mezunlarının yararlandırılmasını istedi.

Bedelli askerlik açıklaması haftaya
Bedelli askerlikle ilgili çalışmaların tamamlandığı haftaya açıklanacağı bildirildi

Bedelli askerlikte yaş sınırı belirlendi
Yüz binlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlikle ilgili yasal düzenleme en geç önümüzdeki hafta bitecek. Yasal düzenlemenin detayları netleşmeye başladı. Yaş sınırın 30, ücretin ise 25 bin TL olduğu öğrenildi.

Bedelli'de taksit imkanı
Yüzbinlerce kişinin merakla beklediği bedelli askerlikle ilgili yasal düzenleme TBMM’ye gönderilmek üzere önceki akşam bakanların imzasına açıldı.

Yaşını büyütenler yararlanamayacak
Bedelli ve dövizle askerliğe imkan tanıyan yasa tasarısı Meclis Milli Savunma Komisyonu'ndan geçti. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan ise bedelli askerlik yapmak isteyenlere "yaş" uyarısı geldi. Bakan Yılmaz, mahkemede yaşını düzelten ve yükseltenlerin yasadan yararlanamayacağını bildirdi.

Bedelli askerliğe 6 ay başvuru süresi verildi
Bedelli askerlik kanunu Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 30 yaşından gün alanlar, 6 ay içinde askerlik şubelerine başvurarak 30 bin Türk Lirası parayı ödemeleri şartıyla temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın, askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklar.

Bedelli askerliğe kaç kişi başvurdu?
Bedelli askerlik yasasında başvurular beklenildiği gibi fazla olmadı.. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yararlanmak için başvuranların sayısının 10 binin üzerine çıktığını, bu sayının 100 bine ulaşmasını beklediklerini söyledi.

Bedelli için yaş düşsün talebi
Bedelli askerlik için başvurular 15 Haziran’da sona eriyor. Bazı yükümlüler 30 yaş şartının 27’ye düşürülmesi için talepte bulundu

Bedelli askerlik için başvuru cuma günü son
Bedeli askerliğe ilişkin başvurular, 15 Haziran Cuma günü sona eriyor. Bedelli askerlikle ilgili düzenlemeleri içeren, Askerlik Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un sağladığı haklardan yararlanmak için 45 bin 500 kişi başvuruda bulundu.

Meclis, iki yasadan sonra tatile giriyor
Meclis, tatile girmeden önceki haftada yoğun mesai yapacak. Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin Genel Kurul’da görüşülmesine bugün başlanacak.

Meclis, iki yasadan sonra tatile giriyor
Meclis, tatile girmeden önceki haftada yoğun mesai yapacak. Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin Genel Kurul’da görüşülmesine bugün başlanacak.

Bedelli askerlik düzenlemesi yasalaştı
Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenler, yurt dışında oturma veya çalışma iznine sahip olarak işçi, işveren sıfatıyla veya bir meslek ya da sanatı icra ederek, en az 3 yıl süreyle yabancı ülkelerde bulunmak şartıyla, bağlı bulundukları Türk konsoloslukları aracılığıyla askerlik şubelerine başvuracak.

Bedelli askerlik düzenlemesi yasalaştı
Bedelli yasası meclisten geçti, peki ilgili detaylar neler?

Bedelli askerlik düzenlemesi yürürlükte
Düzenleme 1 Ocak 1994 ve öncesinde doğanları kapsıyor. Şartları sağlayan yükümlülerin 3 ay içinde askerlik şubelerine başvurmaları gerekiyor.

Bedelliye ek süre geliyor
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik ile ilgili çıkan yasadaki yaş ve bedel sınırını hiç değiştirmeden yeni bir kanun değişikliği yapacaklarını belirterek, ''Bir aylık ek başvuru süresi getiriyoruz'' dedi. Yılmaz, gazetecilerin, ''bedelli askerlikle ilgili hak sahibi olup başvuramayanlar ile taksitlerini geciktirenlere yeni başvuru hakkı tanınmasını öngören yasa teklifi'' ile ilgili sorularını yanıtladı.