25 Cemaziyelahir 1441 | 19 Şubat 2020 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

füze kalkanı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
'Türkiye doğru yapmadı'
İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Türkiye’nin topraklarında yerleştirilmesine izin verdiği NATO füze kalkanı sisteminin İsrail’i İran füzelerine karşı korumaya yönelik olduğunu belirtti.

'Kalkan' YAŞ gündeminde
Topraklarını NATO'nun füze kalkanı sistemine açan Türkiye, Rusya ve İran tepkisinin ardından alarma geçti. 'Uzun menzilli füze sistemi' alımını YAŞ gündemine alındı.

ABD, Rusya'ya füze kalkanı garantisi vermeyecek
Amerikan yönetimi, Avrupa'ya kurulması planlanan füze kalkanı konusunda Rusya'ya yasal bağlayıcılığı bulunan bir belge vermeyeceğini açıkladı. Rusya, ABD'nin Türkiye, Romanya, Polonya ve Akdeniz'de kurmaya çalıştığı füze savunma sisteminin kendisine karşı olmadığına dair yazılı bir garanti almak istiyordu.

Rusya'dan füze kalkanı misillemesi
Avrupa'yı füze saldırılarına karşı korumak için geliştirilen ve radarları Malatya Kürecik'e yerleştirilen NATO füze kalkanı sistemine karşılık Rusya da harekete geçti.

Rusya’dan ABD’ye rakip füze kalkanı
Orduyu modernleştirmek için 680 milyon dolar ayırdığını duyuran Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in askeri gücünü sağlamlaştırma yolundaki hamleleri netlik kazanıyor.

Rusya, Avrupa füze kalkanını by-pass ediyor
Rusya'nın, ABD'nin Avrupa füze kalkanı çerçevesinde Türkiye'ye de kurduğu savunma sistemini aşabilecek füzeleri 6 yıl sonra üreteceği belirtildi.

'Malatya’daki füze kalkanı sistemi faaliyete geçti’
Amerikan ordusunun Avrupa’daki üslerinin komutanı olan General Mark Hertling, NATO çatısı altında Malatya’ya kurulan füze kalkanı sistemine personel atamasının başladığını söyledi.