|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Bayram trafiği Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bayram trafiği havadan izlenecek
Ramazan Bayramı süresince Ankara-Eskişehir-Afyonkarahisar, Ankara-Konya-Aksaray ve Ankara-Bolu-Düzce güzergahlarında havadan helikopterle izleme ve denetimler gerçekleştirilecek.

Tatilciler dönüş yolunda
Bayram tatilini Ege ve Akdeniz yörelerinde geçiren tatilciler, Çanakkale ve Lapseki iskelelerinde yoğunluk oluşturdu.

Son gün dönüş yoğunluğu trafiği
Ramazan Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren vatandaşların eve dönüş yolculuğu nedeniyle Anadolu Otoyolu’nun Kocaeli bölümünde, zaman zaman trafik yoğunluğu oluştu. Tatil yörelerinden deniz yoluyla evlerine dönmek isteyen vatandaşlar da Bandırma, Çanakkale ve Yalova’daki feribot iskelelerinde yoğunluğa neden oldu.

Yollardaki 'kara noktalara' dikkat
Türkiye'de 2008-2016 yılları arasında Ramazan ile Kurban bayramlarındaki tatillerde, şehirler arası yollarda meydana gelen 15 bin 336 trafik kazasında bin 137 kişi hayatını kaybetti, 44 bin 941 kişi de yaralandı.

Dönüş çilesi başlıyor
Ramazan Bayramı’nı şehir dışında geçiren vatandaşlar tatilin sonunun gelmesiyle geri dönüş yoluna çıkmaya da başladı. Özellikle yarın, tatilin son gününde şehirlerarası yollardaki trafik yoğunluğunun artması bekleniyor. Bayramlarda yollardaki sıkışıklığın ve kaza riskinin arttığına vurgu yapan yetkililer, yola çıkacaklara önemli uyarılarda bulunuyor.

Bayramda trafik denetimleri artırılacak
Bayramda vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması ve ölümlü trafik kaza sayısının azaltılması amacıyla yoğun trafik denetimleri gerçekleştirilecek.

Bayram tatilinde 600 bin kişi İstanbul'a veda ediyor
Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, bayramdan önceki sürede İstanbul'dan her gün 2 bin 500 otobüsün çıkacağını belirterek, "Bu otobüslerde ortalama 40 kişi olduğunu ele aldığımızda 6 günde 600 bin kişi İstanbul'dan yaz ve bayram tatili için otobüsle ayrılmış olacak." dedi.

Tatil için yola çıkacaklar dikkat
Her yıl, okulların kapanması, yaz tatili döneminin başlaması ve bayram tatilleri gibi sebeplerle araçlarıyla uzun mesafe yolculuğa çıkanların sayısı artış gösteriyor.

Bayram tatili dönüşü aynı manzara
Bayramı şehir dışında geçirenler, dönüş yolunda uzun kuyruklar oluşturdu. Trafik sıkıntısını çekmemek için erken davrananların önceki günden itibaren oluşturduğu yoğunluk dün artarak devam etti.

Kazaların yoğun yaşandığı noktalara radar kontrolü
Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olması nedeniyle trafik yükü artacak olan Anadolu Otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu kesiminde, son 10 yılda kazaların yoğun olarak meydana geldiği noktalarda radar kontrolü yapılacak.

Bayramda yola çıkacaklara uyarılar
Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, Türkiye'de trafiğe kayıtlı 21 milyonun üzerinde aracın bulunduğu ve Kurban Bayramı tatilinde birçok araç sahibinin yollarda olacağını belirtti.

Sürücülere SMS ile uyarı
İçişleri Bakanlığı, Kurban Bayramı tatiline çıkan vatandaşları, trafik kurallarına uymaları konusunda kısa mesajla uyardı. Bayramlarda en fazla ölümlü kazanın yaşandığı beş bölgede mola yerlerindeki vatandaşları uyarmak için cep telefonlarına lokasyon bazlı kısa mesaj gönderildi.

Bayram trafiği yoğun olacak
Bayram tatilinin yaklaşmasıyla birlikte on binlerce kişi otobüs firmalarına akın etti. Bayram tatilini yıllık izinle birleştirenlerin yol açtığı yoğunlukla birçok bölgeye biletler şimdiden tükendi

Bayram trafiği erken başladı
Ramazan Bayramı tatili için yola çıkanlar TEM otoyolunda araç yoğunluğuna neden oldu. Ramazan Bayramı'nı ailesiyle ya da tatil yaparak geçirmek isteyenler, sahurun ardından İstanbul'dan Anadolu'ya doğru yola çıktı. Ankara ve Karadeniz yönüne seyreden binlerce tatilci, TEM otoyolunda uzun araç kuyruklarına neden oldu. Yoğunluk nedeniyle trafik güçlükle seyrediyor.

Bayram öncesi yollarda son durum
Her bayram öncesi olduğu gibi bu bayram arifesinde de yola çıkan tatilciler, TEM otoyolunda araç yoğunluğuna neden oldu. Özellikle Ankara ve Karadeniz yönüne seyreden binlerce tatilci nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. TEM ve D-100 karayolunda bakım onarım çalışmaları durduruldu. Gebze Eskihisar ile Yalova Topçular arasında araç taşımacılığı yapan feribot işletmeleri gemi sayılarını artırdı.