|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

bayram Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
TEM otoyolunda bayram yoğunluğu
Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçiren tatilcilerin dönüşü nedeniyle Kocaeli'de trafik yoğunluğu yaşanıyor.

AKRA FM'den Ramazan Bayramı Özel Yayın Akışı
Geldi sevindirdi, geldi arındırdı, geldi yüceltti… Manevi temizlenme ayının ardından sevince gark etmek ve gönülleri şenlendirmek için Ramazan Bayramı geldi… AKRA FM Bayram özel programlarıyla yine çok farklı, yine çok dinamik…

Bayram trafiğinde ölümler yarı yarıya azaldı
Bayram tatilinde trafik kazaları yine can aldı. Ancak son 8 yıla nazaran en az ölümlü kazalar bu yıl gerçekleşti. Ramazan Bayramı tatillerinde alınan tüm önlemlere karşın meydana gelen trafik kazalarında yollar kan gölüne dönerken, son 8 yılın en az ölümlü tatili bu yıl yaşandı.

İstanbul'da ulaşıma 'bayram' indirimi
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Ramazan Bayramı'nda toplu ulaşım araçlarının yüzde 50 indirimli hizmet vermesini karara bağladı.

Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli
İstanbul'daki toplu taşıma araçları Ramazan Bayramı'nda yüzde 50 indirimli çalışacak. İBB meclisinin aldığı karara göre, üç gün boyunca İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, füniküler ve şehir hatları vapurları ile İstanbul Otobüs A.Ş. ve özel halk otobüsleri yüzde 50 indirimli hizmet verecek. Sabah

Otobüslerde sivil polis bulunacak
Bayramda trafik kazalarına karşı otobüslerde biletli yolcu kılığında sivil polis bulundurulacak. Tüm polisler gerekirse trafik cezası kesebilecek.

Bayramda beslenmeye dikkat
Yemek ve tatlı ikramında ısrarcı olunmaması sağlık açısından önem arz ediyor. Bayramda fazla tüketilen ağır şerbetli tatlıların ve yağlı yiyeceklerin sağlık problemleri yaşanmasına neden olabileceği bildirildi.

Bayram benzine yaradı
Litre fiyatında dünya birinciliğini zorladığımız benzinin yüzü, Ramazan Bayramı’nda güldü. Bayram haftasında akraba ziyaretleri ve tatil için seyahatte özel aracın tercih edilmesiyle benzin tüketimi ciddi biçimde arttı.

'Borçla bayram olmaz, tüketici kredilerine aldanmayın'
Tüketiciler Derneği Başkanı Aydın Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, yaklaşan bayram nedeniyle yoğunlaşan, “cazip gibi gösterilen” tüketici kredileri konusunda vatandaşların dikkatli olmalarını ve bütçelerini zorlayacak borçlanmalardan kaçınmalarını istedi.

Havada karada denizde bayram trafiği
9 günlük Kurban Bayramı nedeniyle havaalanlarında yoğunluk başladı. Sadece 500 bin kişinin yurtdışına tatile çıkacağı belirtilirken havayolu şirketleri ek sefer düzenlemeye hazırlanıyor

Bayramda ulaşıma yüzde 50 indirim
Büyükşehir Belediye Meclisi Ramazan Bayramı süresince toplu taşıma araçlarının yüzde 50 indirimli kullanılmasını öngören talebi onayladı

Bayram biletleri tükendi
5 günlük bayram tatili sebebiyle otobüs biletlerine yoğun bir talep oldu. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Mehmet Erdoğan, yoğun talep sebebiyle bayrama sayı günler kala otobüs biletlerinin tükendiğini söyledi.

Bayramda yol denetimleri artacak
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Bayramı tatilinde akraba ziyareti veya dinlenme tatili olarak değerlendirmek isteyen vatandaşların geçmişteki trafik kazaları sonrası acı olayları tekrar yaşamamaları için özellikle özel araçlarıyla trafiğe çıkan vatandaşların diğer sürücüler için de hayati önem taşıyan kurallara uymasını istedi.

Bayram biletleri cep yakıyor
Bayrama sayılı günler kala otobüs ve uçak firmaları, yoğun talep nedeniyle fiyatlarına zam yaptı. Biletleri tükenmek üzere olan yolcu otobüslerinde fiyat artışı yüzde 30’u buluyor. Uçak yolculuklarındaysa bazı uçuşlarda fiyatlar neredeyse katlanıyor. Feribotlarda yolculuk ise normal seyrini koruyor.

Bayramda araç yoğunluğu 10 kat artacak
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, yazılı açıklamasında, Ramazan Bayramı öncesinde ve yaz tatili için yola çıkacak sürücülere tavsiyelerde bulundu.