|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

pakistan Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Pakistan kaosun pençesinde
ABD başta olmak üzere dış güçlerin yoğun suçlama ve baskılarıyla karşı karşıya bulunan Pakistan, diğer yandan enerji krizi, iç çatışma ve hastalıklarla boğuşuyor. Önde gelen sanayi kentlerinde elektrik kesintisinin günde 15 saati aşması üzerine ülkede protestolar yoğunlaşıyor.

Sehven katliam!
NATO Şemsiyesi altına Pakistan'ın sınır karakollarına geçtiğimiz cumartesi günü hava saldırısı düzenleyen ve Pakistan Ordusu'na mensup 24 askeri öldüren ABD'nin 'yanlışlıkla yaptık' dosyası bir hayli kabarık.

NATO'nun bombaladığı bölgenin görüntüleri yayınlandı
Pakistan ordusu, 24 askerin yaşamını yitirdiği NATO sınır ötesi harekatından bir gün sonra bölgede çekilmiş görüntüler yayınladı. Saldırı sırasında hedef alınan tepelerdeki iki karakol noktasında meydana gelen yıkım, yükselen dumanlar ve enkaza dönen yapılar görüntülerde yer alıyor. Dağınık haldeki kum torbaları, demir tenteler, enkazda dolaşan askerler ve beyaz bir bayrak dikkat çekiyor.

Pakistan'da erken seçim sinyali
Pakistan'da dört yıldan beri iktidarda bulunan koalisyon hükümetinden erken seçim sinyali geldi. Koalisyonun en büyük ortağı Pakistan Halk Partisi'nin (PPP) üst düzey bir yöneticisinin yerel Dawn News gazetesine verdiği demeçte, 11 Mart'ta yapılacak senato seçimlerinde yenilgi almaları durumunda ülkeyi erken seçime götürebileceklerini söyledi.

Pakistan'dan ABD'ye red!
Pakistan, Amerika Birleşik Devletleri özel temsilcisi Marc Grossman'ın ziyaret isteğini geri çevirdi. Pakistan hükümet yetkilileri, "ziyaret için zamanın şu an uygun olmadığını" bildirdi.

Pakistan'dan ABD'ye red!
Pakistan, Amerika Birleşik Devletleri özel temsilcisi Marc Grossman'ın ziyaret isteğini geri çevirdi. Pakistan hükümet yetkilileri, "ziyaret için zamanın şu an uygun olmadığını" bildirdi.

Kalp ilacından ölenlerin sayısı artıyor
Pakistan'ın doğusundaki Lahor kentinde kalp hastalarına ücretsiz dağıtılan ilaçtan ölenlerin sayısı 100'ü geçti. Pencap Eyaleti Başbakanı Şehbaz Şerif gazetecilere yaptığı açıklamada, Pencap Kardiyoloji Enstitüsünde kalp tedavisi gören hastalara uygulanan yanlış ilaç sonucu ölenlerin sayısının 100'ü geçtiğini söyledi.

Pakistan'daki sağlık skandalı büyüyor
Pakistan'ın Pencap eyaletinde kalp hastalarına ücretsiz dağıtılan ilaçtan ölenlerin sayısı 146'ya çıktı. Bölgesel yönetimin sağlık bakanlığı yetkilisi, Pencap Kardiyoloji Enstitüsü tarafından sağlanan kalp ilaçlarına hastaların tepki vermesi sonucu şimdiye kadar 146 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Pakistan'da ABD saldırısı
ABD insansız hava aracının Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan'da yaptığı saldırıda en az üç kişi öldü. İstihbarat yetkilileri, Kuzey Veziristan'ın Miranşah kasabasında bir hedefe düzenlenen saldırıda ölenlerin kimliklerinin henüz belirlenemediğini söyledi.

ABD saldırıları bitmek bilmiyor
ABD'ye ait iki insansız uçağın, Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesinde düzenlediği füze saldırısında en az 8 kişi öldü. Güvenlik yetkililerine göre, saldırı Afganistan sınırında bulunan Kuzey Veziristan'ın Hassohel kasabasındaki iki ayrı hedefe düzenlendi.

Pakistan 50'yi gördü sıcaktan 19 kişi öldü
Son günlerde Güney Asya'yı etkisi altına alan sıcak havalar Pakistan'da 19 kişinin ölümüne yol açtı. Yetkililer, ülkenin çeşitli bölgelerinde sıcaklara bağlı hastalıkların da ölü sayısını artırdığını açıkladı.

Pakistan'da enerji krizi zirveye çıktı
Pakistan'ın bir türlü başa çıkamadığı enerji açığı sıcak havaların başlamasıyla rekor düzeye ulaştı. Pakistan Ulusal Elektrik Kurumu (PEPCO), ülkenin elektrik enerji ihtiyacının 18 bin megavat olduğunu ancak mevcut kaynaklarla 11 bin megavat elektrik ürettiklerini açıkladı.

Pakistan'da ABD saldırısı: 15 ölü
Pakistan'da Amerikan insansız hava aracı saldırısı sonucu 15 kişi öldü. İnsansız hava araçları tarafından son 3 gün içinde düzenlenen 3 ayrı saldırıda ölenlerin sayısı da 27'ye çıktı.

Tarihi Geylani medresesi yandı
Hindistan, Pakistan ve Çin'in sınırlarında bir dağlık bölge olan Keşmir'in Hindistan yönetiminde bulunan bölgesinde 200 yıllık sufi medresesi alev alev yandı.

17 sığınmacı boğularak öldü
Avustralya yakınında, Hint Okyanusu'nda 150 kadar sığınmacıyı taşıyan teknenin alabora olması sonucu 17 Pakistanlının boğularak öldüğü bildirildi.