23 Rebi'ül-evvel 1441 | 20 Kasım 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

gıda denetimi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Ramazan öncesi gıda denetimleri arttı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Ramazan ayı dolayısıyla gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerindeki denetimlerini artırdı.

Denetimlerde 'şahit numune' alınsın
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu çerçevesinde sağlıksız gıda üreticisi firmaları teşhir etmeye devam ederken, Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) söz konusu kanunda 'şahit numune ' alınması konusunda değişikliğe gidilmesini istedi.

47 bin gıda denetimi yapıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yürüttüğü rutin gıda denetimlerine ek olarak, ramazan ayında gıda üretim, toplu tüketim ve satış yerlerinde denetimleri artırdığı, 47 bine yakın gıda denetimi gerçekleştirdiği bildirildi.

Okul kantinlerine sıkı gıda denetimi
İstanbul İl Özel İdaresi'nin, "Gıda Denetim Destek Projesi" kapsamında aldığı 100 aracın İstanbul Zirai Karantina Müdürlüğü'ndeki devir teslim törenine katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker gazetecilerin, "Okulların açılması öncesinde kantin denetimlerini artırdınız mı?" sorusu üzerine, sağlıklı beslenme öğretiminin okul öncesinde başladığını belirtti.

İstanbul'da 3 bin gıda firmasına ceza kesildi
İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, yılbaşından bu yana 107 bin iş yerinde 135 bin denetim yaptıklarını belirterek, bu denetimlerde yaklaşık 3 bin gıda işletmesine idari para cezası kestiklerini bildirdi.

Gıdada taklit ve tağşişe 46 milyon liralık ceza
Gıda kontrol ve denetim faaliyetleri aralıksız sürdürülüyor. Bu yıl yapılan 542 bin 477 gıda denetiminde, 46 milyon 542 bin lira ceza kesildi.