3 Rebi'ül-evvel 1439 | 21 Kasım 2017 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Berat Kandili Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin İhyası
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Ocak 1996 nüshası için kaleme aldığı “En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin İhyası” başlıklı başyazısını, Berat Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz.

AKRA FM'den Berat Kandili özel yayın akışı…
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandilini AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak ediyoruz…

Berat Kandili Tebriği
Lütfen, her türlü ön yargıdan uzak, temiz, duru, dingin bir kalp ile Kur'an-ı Kerim'i idrak edecek şekilde okuyunuz. Gönüllerimize gerçek sevginin tadının tattırılması dileğiyle Berat Gecenizi tebrik ederim.

'Beraat, beri olmayı öğretir'
Rahmet ve mağfiret mevsimi Ramazan ayının habercisi Berat Kandili bugün idrak edilecek.

AKRA BERAT KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandili özel akışımızı 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü radyonuz AKRA FM’den dinleyebilirsiniz.

Berat Kandili bu gece idrak edilecek
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cenabıhakk'ın lütuf ve inayetiyle yeni bir Berat Kandilini daha idrak etmenin sevinç, huzur ve mutluluğunun yaşanacağını, kaynaklarda rahmet, icabet, gufran ve takdir olarak isimlendirilen berat gecesinin, af, arınma ve kurtuluş gecesi olduğunu belirtti.

Berat Kandili...
Her yıl ramazan ayına on beş gün kala idrak edilen Berat Kandili, İslam kaynaklarında “rahmet, icabet, gufran, kısmet, takdir, hayat ve mübarek” olarak nitelendiriliyor.Berat Kandilini tebrik eden Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Berat gecesinin, İslam ülkelerinde kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine vesile olması için Allah’a dua ve niyaz ediyorum” ifadesine yer verdi.

AKRA FM BERAT KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandilini AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak ediyoruz… Sohbet, söyleşi ve çeşitli programlardan oluşan Berat Kandili özel programlarımızı 12 Haziran 2014 Perşembe günü radyonuz AKRA FM’den...

Berat gecesinde Müslümanlar Kabe'ye akın etti
Kutsal topraklarda bulunan müslümanlar Berat Kandili'nde Kabe'de ibadet etti. Ramazan ayının habercisi olarak da bilinen Berat Kandili'ni Mescid-i Haram'da ibadet ederek geçirmek isteyen Müslümanlar Kabe'ye bir araya geldi.

AKRA FM BERAT KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat Kandilini AKRA FM’de özel yayın akışıyla idrak ediyoruz… Sohbet, söyleşi ve çeşitli programlardan oluşan Berat Kandili özel programlarımızı 01 Haziran 2015 Pazartesi günü radyonuz AKRA FM’den dinleyebilirsiniz.

Berat Kandili idrak edildi
Ramazan ayının müjdecisi olarak kabul edilen Berat Kandili idrak edildi. Şaban ayının on beşinci gecesi idrak edilen Berat Kandili, Allah'ın af, marifet ve rahmetiyle bezeli kutlu bir gece olarak kabul ediliyor.

Berat Kandili'nde camiler doldu
Berat Kandili Türkiye'nin tüm camilerinde ve bir çok ülkede büyük katılımla kutlandı. Camilere akın edenler okunan Kur'an-ı Kerim ve dualarla kandili idrak etti.

Berat Kandilimizin İhyası, en mühim işimiz...
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Ocak 1996 nüshası için kaleme aldığı “En Mühim İşimiz: Berat Kandilimizin İhyası” başlıklı başyazısını, Berat Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz.

AKRA FM BERAT ÖZEL YAYIN AKIŞI...1437-2016
Hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim’in Levh-i Mahfuz’dan dünya semasına indirildiği, semadan rahmetin yağdığı, tevbe edenlerin kurtuluşla müjdelendiği mübarek Berat 21 Mayıs 2016 Cumartesi günü radyonuz AKRA FM’den dinleyebilirsiniz.

Bu gece Berat Kandili
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ramazan-ı Şerifin habercisi olan yeni bir Berat Kandili'ni daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşandıklarını belirterek, "İnsanlar için hesaplaşma durakları olan bu rahmet geceleri, varlığımızı yeniden gözden geçirme, muhasebe ve tefekkür etme imkanları kazandıran birer fırsat olarak değerlendirilmelidir.