|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

insansız hava aracı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Polis takibinde yerli İHA
Emniyet Genel Müdürlüğü ilk yerli İHA'yı kullanmaya hazırlanıyor. Hacettepe Teknokent'te yerli bir firma ve emniyetin mühendislerinin desteğiyle üretilen 'Uçankaya' 2 ay içinde havalanacak.

İsrail Filistinlileri hedef almaya devam ediyor
İsrail'in insansız uçaklarla Gazze'ye düzenlediği saldırıda 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

İsrail'den alınan İHA'lar iade ediliyor
Türkiye, İsrail'den 15 milyon dolara satın aldığı üç insansız hava aracını iade etme kararı aldı. Uçaklar, İsrail'den yeterli teknik destek sağlanmadığı için 8 aydır uçamıyordu. Türkiye, sözleşmenin feshi ve zararının temini için de düğmeye bastı. İsrail’den alınan üç aracın iadesiyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nin envanterindeki insansız hava aracı sayısı 10'a düşecek.

Bağımlılıkla mücadelede 'İHA kullanılsın' önerisi
TBMM Madde Bağımlılığını Araştırma Komisyonu taslak raporunu oluşturdu. Taslak raporda yer alan öneriler özetle şöyle oldu:

İnsansız hava aracı yarışları'nda 4'üncü oldu
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ATA Takımı, Amerikan Havacılık ve Uzay Enstitüsü'nün (AIAA) İnsansız Hava Aracı Yarışları'nda 4'üncülük elde etti.

İran'dan yeni insansız hava aracı
İran dikey kalkabilen insansız hava aracı üretti. Piste gerek duymadan ve sessiz havalanabilen insansız hava aracının test uçuşlarının ardından birkaç ay içinde tanıtımı yapılacak.

İran, ABD'yi şikayet edecek!
İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi, dün İran Körfezi'nden hava sahalarını ihlal eden ABD'ye ait bir insansız hava aracı ele geçirdiklerini söyledi. Salihi, ABD'yi hava sahalarını ihlal ettikleri gerekçesiyle ilgili uluslararası kurumlara şikayet edeceklerini belirtti.

ANKA yüzde 100 yerli oluyor
Almanya’dan alınan motoru dışında tamamıyla Türk yapımı olan İnsansız Hava Aracı ANKA için TUSAŞ Motor Sanayii AŞ (TEİ) motor çalışmalarına başladı.

Pakistan yine vuruldu
İnsansız Hava Aracı saldırıları bitmek bilmiyor.

İHA'lar sivil kullanıma açılıyor
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, insansız hava araçlarını sivil kullanıma açacak düzenlemeyi hazırlıyor. Deprem bölgelerinde, petrol hatlarının kontrolünde, tarım arazilerinde ve daha bir çok alanda insansız hava araçları çare olacak.

Pakistan'da yine insansız hava aracı saldırısı
Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesinde düzenlenen insansız hava aracı (İHA) saldırısında dört kişi hayatını kaybetti. Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Kuzey Veziristan'ın Miranşah bölgesinde Taliban hedeflerine yapılan saldırıda dört kişinin yaşamını yitirdiği bildirildi.

Amerikan uçakları Yemen'de düğün konvoyunu vurdu!
Amerikanın İnsansız Hava Araçları tarafından yapılan bombardımanda yanlışlıkla ! bir düğün konvoyu vuruldu, 15 kişi hayatını kaybetti

Amerikan İHA'ları Irak'ı bombalıyor
Amerika'nın İnsansız Hava Araçları Irak'ta birçok noktaya havadan bomba yağdırıyor. Amerika son haftalarda Irak'ta yaptığı İnsansız Hava Aracı (İHA) saldırılarını son haftalarda hızlandırdığını duyurdu.

ABD yine 'İnsansızca' saldırdı
Pakistan'ın aşiretler bölgesi Güney Veziristan'da, ABD'ye ait insansız hava aracıyla (İHA) düzenlenen saldırıda, ilk belirlemelere göre dört kişinin öldüğü bildirildi.

İHA kullanımında yeni dönem başlıyor
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından hazırlanan yeni talimatla insansız hava araçlarının (İHA) kullanımında yeni bir dönem başlayacak.