|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sonbahar Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kış erken geldi hamsinin kasası 100 liraya çıktı
İstanbul’da sonbahar yaşanmadan erken bastıran kış koşulları balıkçıları da etkiledi. Balığa çıkılamaması nedeniyle hamsinin fiyatı arttı.

Türkiye sonbaharda bir başka güzel
Sonbaharın gelmesiyle Türkiye’nin dört bir yanı bambaşka bir güzelliğe büründü.

'Kestane karası' fırtınasıyla Sonbahar geldi
İstanbul başta olmak üzere yurt geneli bugünden itibaren etkisini gösteren “kestane karası fırtınası”yla sıcak yaz günlerine veda ediyor.

Gazze’de yağmurdan koruyacak sığınak bile yok
Gazze Şeridi, İsrail’in son saldırılarının ardından hala bir enkazı andırıyor. Sonbaharın gelmesiyle yağmurlar başlarken, Gazzeli bir aile evlerinin yakınlarına kurdukları derme çatma barınakta korunmaya çalışıyor.

Sonbahar yağışları İstanbul barajlarını besledi
İstanbul’da, son yağışlarla birlikte barajlardaki doluluk oranı yüzde 27’ye yükseldi. Ağustos ayında yüzde 17’ye kadar düşen doluluk oranı, Eylül ve Ekim ayında yükselişe geçti.

Su tüketimine yeni planlar
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul’da A ve B planından sonra olası su sıkıntısı için devreye sokmayı plandığı C Planının “Yeraltı ve kuyu suları” olduğunu açıkladı. Eroğlu, B Planı olarak devreye soktukları “Sakarya Nehri”nden sonra C Planının da hazır olduğunu açıkladı.

Bu şehirde yapraklar süpürülmüyor
Çorum'da cadde, sokak ve parklarda yer alan ağaçların sonbahar mevsimiyle sararıp dökülen yaprakları, insanların mevsim geçişlerini daha rahat hissedebilmesi için temizlettirilmiyor.

Sonbahara hazırlıksız yakalanmayın!
Sıcak yaz aylarının ardından havaların aniden serinlemeye başlaması solunum yolu enfeksiyonlarının görülme sıklığını artırıyor.

Sonbahar renkleri
Bütün Türkiye doğudan batıya, kuzeyden güneye sonbahar renklerine büründü. Neredeyse her şehirde rengarenk sonbahar cümbüşü yaşanıyor. Yeşilden sarıya, sarıdan kırmızıya dönen doğa masal diyarına götürüyor insanları...