28 Cemaziyelevvel 1441 | 23 Ocak 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

kredi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
KKB'den tüm borçlar öğrenilebilecek
Kredi Kayıt Bürosu, sadece bankacılık sistemindeki borçları değil cep telefonu, su, elektrik gibi borçları da kayıt altına alacak. Bilgiler herkese açık olacak

Evi yıkılana 120 ay kredi
Hazırlanan taslağa göre, kredilerin vade süresi ve faiz oranları inşa edilen yeni konutun metrekaresine göre belirlenecek.

Kasım sonu Yunanistan için son tarih
Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, yeni kredi dilimi gelmezse ülkenin ancak Kasım sonuna kadar dayanabileceğini söyledi.

En çok bankalar şikayet ediliyor
Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, hakem Heyetlerine yılın ilk sekiz ayında yapılan 224 bin 889 başvurunun 122 bin 12'sinin bankacılık sektörüne ait olduğunu belirterek, şikayetlerin yarısından fazlasının krediler ve kredi kartları gibi bankacılık uygulamalarıyla ilgili olduğunu belirtti.

Depremzedelere kredi kolaylığı
Van depreminde zarar görenlerin kredileri ödemelerine kolaylık getirildi. Van'da meydana gelen depremle ilgili bankalar tarafından bölge halkına kullandırılan kredilerde süre uzatıldı.

Tüketici kredileri ve kart kullanımı arttı
Mevduat bankalarının tüketici kredileri ve bireysel kredi kartları kullanım tutarı 2 Şubat itibarıyla 218 milyar 802 milyon 246 bin lira oldu.

Krediyle yaşamaya iyi alıştık
Özel ve kamu bankalarınca kullandırılan nakit kredi tutarı 2011 Şubat-2012 Şubat döneminde yüzde 27.5 artarken, otomobil, konut gibi ferdi kredilerin tutarı da yüzde 25.4 yükselerek 149.4 milyar liraya çıktı

S&P'den Türkiye için not indirimi
Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) Türkiye’nin yerel ve yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunun görünümünü pozitiften durağana indirdi. S&P, Türkiye’nin BB olan notunu sabit tutarken, görünümdeki düşüşe ‘dış talepteki yavaşlama ve dış ticaretteki kötüleşme’nin sebep olduğunu açıkladı.

Kazakistan’la iş yapana kredi kolaylığı
Kazakistan’da yatırım yapacak iş insanlarına Eximbank tarafından uzun vadeli kredi kullandırılacak.

Yasayla satıp rica ile alıyorlar
Yabancılara toprak satışının 25 dönümden 600 dönüme çıkartılmasının ardından bir tehlike de yabancı bankalardan geldi

'Borçla bayram olmaz, tüketici kredilerine aldanmayın'
Tüketiciler Derneği Başkanı Aydın Ağaoğlu, yaptığı açıklamada, yaklaşan bayram nedeniyle yoğunlaşan, “cazip gibi gösterilen” tüketici kredileri konusunda vatandaşların dikkatli olmalarını ve bütçelerini zorlayacak borçlanmalardan kaçınmalarını istedi.

KOSGEB’ten esnafa faizsiz kredi
Soma’daki maden faciası ve Suriye sınırındaki çatışmalardan etkilenen bazı ilçelerdeki KOBİ, esnaf ve sanatkarlara yönelik sunulan sıfır faizli krediye işletmelerden rekor seviyede başvuru yapıldı. Kredi için ilk 5 gün 2 bin 148 işyeri tarafından başvuruda bulunuldu.

Cepte taksitten sonrası yeni tehlike, kredili satış
Cepte kredi kartına taksit yasağı sonrası ortaya çıkan son formül yasağın amacını boşa çıkartırken, bu durumun çok daha riskli olduğu belirtildi.

‘Dosya masrafı’ oyununa dikkat
Son günlerde internet ve telefon üzerinden “Bankalardan çektiğiniz kredilerin dosya masraflarını geri alacağız” şeklinde tüketiciyi kandıran firmalar için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı harekete geçti.

Yasal takip sayısı artış gösterdi
Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi aylık, yıllık ve tüm dönem verilerini kişi bazında tekilleştirme yapılarak hazırlanan negatif nitelikli bireysel kredi ve kredi kartı ocak ayı raporunu yayımladı.