28 Cemaziyelevvel 1441 | 23 Ocak 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

LGS 2019 Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
'Sınavda sorularu doğru yorumlamak başarıyı getirir'
Liselere Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. 1 Haziran’da 8’inci sınıf öğrencileri iyi bir lise için yarışacak. Stresini yenenler, soru çözme taktiklerini iyi bilenler, doğru anlayıp yorumlayanlar başarılı olacaktır.

LGS 1 Haziran'da yapılacak
LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığınca, LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi 1 Haziran 2019 olarak belirlendi.

LGS başvuruları başladı
Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı kılavuza göre, 1 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) başvuruları 14 Nisan'a kadar alınacak.

LGS için geri sayım başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca 1 Haziran'da iki oturum olarak düzenlenecek Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak.

LGS öncesi son hatırlatmalar
Liselere Giriş Sınavı yarın saat 9.30’da başlıyor. 3 yanlışın bir doğruyu götüreceği sınavda küçük hatalar yüzünden büyük puanlar kaybetmemek için önce kaygı ve stresi yenmek gerekiyor.

LGS sonuçları açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) liselere geçişte 1 Haziran'da uygulanan merkezi sınavın sonuçları açıklandı. Sekizinci sınıf öğrencileri heyecanla sonuçları bekliyordu.

LGS'de 565 aday tam yaptı
1 Haziran’da yapılan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları dün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın analiz raporuna göre, 565 aday tüm soruları doğru cevapladı. Öğrenciler, matematikte en düşük, Türkçe’de ise en iyi performansı gösterdi.

Lise tercihleri nasıl yapılacak?
Dün başlayan lise tercihleri 12 Temmuz’a kadar sürecek. Tercihlerde dikkat edilmesi gereken önemli nokta kariyer hedefine uygun okula karar vermek.