|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

sınav Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
PYBS yarın yapılacak
İlköğretim 5, 6, 7 ve ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için düzenlenen Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) yarın yapılacak.

Sınav öncesi obezite tehlikesi
Ergenlik döneminde kilo sorunu yaşayan çocuklarınızı uzman desteği almadan, düşük kalorili, standart diyet listeleriyle zayıflatmaya kalkışmayın.

KPSS'ye başvurular 18 Haziran'da başlıyor
Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak 2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları 18 Haziran-4 Temmuz 2012 tarihleri arasında alınacak.

LYS’lerde son iki
Bu hafta sonu, 871 bin 313 üniversite adayının yarıştığı Lisans Yerleştirme Sınavları’nda (LYS) son turları yapılıyor

Kameralı sınava devam edilecek
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 2012 yılında tamamen rasgele seçilmiş bin salona kamera koyacaklarını, asıl amaçlarının caydırıcılık olduğunu belirtti.

YGS'ye 'kırmızı kutu'
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir "Bu yıl YGS'nin daha hızlı değerlendirilebilmesi için cevap kağıtlarını 'kırmızı kutu' dediğimiz kutularla ayrı olarak ÖSYM'ye taşıyacağız" dedi.

Sınav stresi aileleleri de etkiliyor
"Çocuğum üniversiteye hazırlanıyor" diye eve misafir almayan, ders çalışacak diye evde olağanüstü hal ilan eden, müfettiş gibi onun sürekli ders çalışıp çalışmadığını kontrol eden anne-babalar doğru yapmıyor

Hâkim-savcı sınavı iptal
ÖSYM, 6 Mayıs 2012'de yapılan "Avukatlar İçin Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yarışma Sınavı"nın eşdeğer bir sınavla tekrarlanacağını bildirdi.

Okullar kendi sınavını yapabilecek
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı Genel liseleri Anadolu lisesi haline getirme çalışması yaptıklarını, önümüzdeki yıldan itibaren genel lise kavramının ortadan kalkacağını ama öğretmen, meslek ve imam hatip okulları devam edeceğini söyledi.

Sınav gitti yazılı geldi
Milli Eğitim Bakanlığı , bu yıl kaldırılan SBS ’nin yerine konulacak sisteme ilişkin çalışmalarını son aşamaya getirdi. Bakan Nabi Avcı’ya sunulan yeni modelin 15 gün içinde açıklanacağı öğrenildi. Yeni modelde ‘yazılı’ vurgusu yapılacak, ‘sınav’ denilmesinden kaçınılacak.

ÖSYM, randevulu sınava hazırlanıyor
ÖSYM, 2014'ten itibaren elektronik sınav ile randevulu sisteme geçileceğinin duyurusunu yaptı. Yeni sistemle adaylar isterlerse bir haftada birkaç sınava girebilecek

'Sınavlarla yaşamaya alışmak zorundayız'
Türkiye gibi bir Sınav Cumhuriyeti’nde yaşayıp da, sınavlardan kurtulmak mümkün mü? Kesinlikle hayır. İşte bu yüzden, en azından, 30 yaşına kadar, sınavlarla birlikte yaşamaya alışmalıyız!

Zor soruda ısrar etmeyin
1 milyon 800 bini aşkın öğrencinin katılacağı YGS'de bütün soruların eşit puana sahip olduğunu belirten uzmanlar, öğrencilerin zor soruları yapmak için kendilerini zorlamalarını uyarısında bulundu.

KPSS başvuruları için son gün
2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) için başvuru süresi bugün sona eriyor. KPSS, 7-8 Temmuz’da, öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere 4 oturum halinde, il merkezleri ve KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da yapılacak.

'Sınav kaygısı' müfredata girdi
Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bilgisi Dersinin müfredatını yeniledi ve dersin ruh sağlığı ile ilgili kısmını genişletti. Yeni müfredata göre önceki müfredatta yer almayan "sınav kaygısı ve başa çıkma yolları" konusu da dersin, "Akıl ve Ruh Sağlığı" başlıklı ünitesi altında işlenecek.