|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

denetim Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sigara denetimleri anlık takip edilecek
Sağlık Bakanlığı, sigara denetimlerinin anlık olarak takibi ve raporlanması için tablet dönemi başlattı. Bakanlık, halk sağlığı müdürlüklerinden tüm bilgisayarların aktif olarak kullanılmasını istedi.

Sigara yasağına 28 bin ayrı denetim
4207 Sayılı Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında Kanun kapsamında işyerlerine yapılan sigara denetimleri aralıksız sürüyor.

Teknelere denetim eylülde
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, turizm bölgelerindeki gezi teknelerinde hizmet kalitesinin yükselmesi, yolcuların can ve mal ile çevre emniyetinin sağlanması için ilave düzenleme yapılacağını açıkladı.

Balıkta denizden tabağa denetim yapıldı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı su kaynaklarının korumak amacıyla son 4 ayda gerçekleştirdiği 877 avcılık denetiminde, 81 aykırı durum tespit etti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı su ürünleri av sezonunun başlamasıyla su ürünleri denetimlerini sıklaştırdı. Bakanlık, su kaynaklarının korumak amacıyla son 4 ayda 877 avcılık denetimi yaptı.

939 bin ithal ürün denetimde sınıfta kaldı
İthal ürünlere yönelik gümrüklerde gerçekleştirilen denetimlerde kanserojen etkiye sahip kimyasal boya içeren çok sayıda ürün tespit edildi.

Gıdada SMS'li denetime erteleme
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tüketicinin, takviye edici gıdalar, enerji içecekleri, bebek mamaları, ek gıdalar, bal, bitkisel sıvı yağlar ve siyah çayın içeriğini tek bir SMS ile öğrenme uygulamasını erteledi. Bakanlık, 1 Ocak 2014’te başlayacak olan uygulamayı, şimdilik, 31 Ağustos 2014’e erteledi.

Vergi incelemesinin kapsamı
Vergi incelemesi denilince, insanların birden yüz ifadesi değişiyor. Hatta hafifçe endişeleniyor. Nedenine gelince, bazıları inceleme sonucu ciddi tutarda vergi ve ceza ile karşılaşabiliyor. Hatta hapis cezasına bile muhatap olabiliyorlar.

Halk otobüslerine sıkı denetim geldi
Halk otobüslerinin karıştığı, bazen ölümle sonuçlanan kazalar nedeniyle İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sıkı denetim başlatıldı. 2014'ün ilk 6 ayında 29 bin 700 otobüsün kontrol edildiği, bunlardan 17 bin 200'üne çeşitli sebeplerden dolayı ceza uygulandığı belirtildi.

Özel hastanelere habersiz denetim
Bakanlık, özel hastanelerin işleyişlerini ve verilen sağlık hizmetlerinin standartlara uygunluğunu habersiz denetleyecek

İşyeri denetimleri sigortacılara bırakılıyor
Hazine, yayınladığı yönetmelikle, 1 Ocak 2015'ten itibaren tüm zorunlu sigortaların denetim yetkisini sigortacılara verdi.

Bakanlık iftariyelikleri denetimden geçirecek
Her yıl ramazan ayında denetimlerini sıkılaştıran Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bu yıl da toplu üretim ve satış yerlerine göz açtırmayacak. Özellikle iftariyelikler denetimlerin merkezinde yer alacak

Piyasada 7 bin 270 ürün sağlığa zararlı çıktı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, yılın ilk yarısında bin 457 firmanın 1 milyon 882 bin 918 ürünün denetlendiğini, 7 bin 270 üründe sağlığa zararlı madde tespit edildiğini bildirdi.

Tüp denetimi başladı
Ankara Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, sınai gaz dolum ve dağıtımı yapan firmaları 1976 ve öncesinde imal edilen tüplere dolum yapılmaması konusunda uyardı.

Trafikte ‘alo ihbar dönemi’ başlıyor
Başlatılan yeni uygulama kapsamında vatandaşlar artık trafikte karşılaştıkları sürücü hatalarını görüntüleyip, emniyet birimlerine ulaştırabiliyor.

Yeni asgari ücret denetimleri artırdı
Asgari ücretin bin 300 liraya çıkmasıyla bazı işverenlerin Kaçak işçi çalıştırmaya başladığı iddiaları Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) harekete geçirdi.