|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

ev sahibi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
20 bin ev sahibi takibe alınıyor
Bir süredir kira geliri elde eden evsahiplerinin peşinde olan Maliye, bu yıl da 20 bin ev sahibinin peşine düşecek. Önceden hazırlanmış kira beyanname sistemini daha da yaygınlaştıracak olan Maliye, 'uyumsuz' olduğunu tespit ettiği ev sahiplerinin peşine düşecek.Önceden Maliye'nin doldurduğu kira beyanı ile evsahibinin doldurduğu beyanname arasında fark varsa...

Ev sahiplerinin banka hesabı eksilebilir
Kira ile ilgili gelir vergisi borcunu ödemeyenlere 1-25 Mart tarihleri arasında e-haciz uygulanacak. Gelir İdaresi Başkanlığı kira gelir vergisini ödemeyen ev sahiplerini mektupla uyardı.

Ev sahibi olma oranı azalıyor
TÜİK, ‘İstatistiklerle Aile 2018’ araştırmasını yayımladı. Açıklanan rakamlar ülke genelinde ev sahibi olma oranının gerilediğini gösteriyor. Peki dünyada nasıl?

10 bin ev sahibi yakın markajda
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sürekli konut satışı yapıp da vergilerini düzgün ödemeyenleri yakın markaja aldıklarını belirterek, “Hiçbir sektörde kayıtdışılığa tahammülümüz yok.

‘Kiracı konutu sözleşme bitmeden de boşaltabilir’
Gediz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Petek, Yeni Türk Borçlar Kanunu’nda kiracıyı koruyan ama kamuoyunda pek bilinmeyen düzenlemeye dikkat çekti.

Kiracıdan ev sahibine 27,2 milyar lira
1 milyon 383 binden fazla mülk sahibi geçen yıl kiradan yaklaşık 27,2 milyar lira gelir elde ettiğini beyan etti.