|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İngiltere Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İngiltere’de gıda ürünlerinde ‘şeker’ miktarı azaltılacak
İngiltere’de bisküvi, çikolata, kahvaltılık gevrek gibi ürünleri üreten firmalara şeker oranını azaltma uyarısı yapıldı. Ülkenin kamu sağlığından sorumlu kurumu gıda ürünlerindeki şeker oranlarını bu yıl yüzde 5, 2020 yılına kadar ise yüzde 20 oranında azaltması için harekete geçti.

Yeni nesil erken yaşlanacak
İngiltere'de yapılan araştırmaya göre; çocuklar günde 5 öğün sebze-meyve yemiyor, hareket etmiyor, zamanını TV ve internet karşısında geçiriyor. Uzmanlar, "Böyle giderse yeni nesil eski kuşaklardan daha erken ölecek" uyarısını yaptı.

Moody's İngiltere ve Fransa'yı uyardı
Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Fransa, İngiltere ve Avusturya'nın AAA olan notunu düşürebileceği uyarısında bulundu. Fransa, İngiltere ve Avusturya'ya açık bir uyarı gönderen kuruluş, bu ülkelerin kredi notlarını düşürmedi ancak kredi notlarının görünümü "durağan" yerine "negatif" olarak nitelendirildi.

İngiltere'nin Somali'de petrol oyunu
21 yıldır süren iç savaş, kıyı kesimlerdeki korsan saldırıları, ülkenin büyük bölümünde hâkim olan savaşçılar, açlık ve kuraklık yüzünden ölen on binlerce insan... Dünyanın en yoksul ve güvenlikten yoksun ülkelerinden olan Somali'deki bu korkunç tabloları değiştirmek için 'kollarını sıvayan' İngiltere'nin asıl amacı ortaya çıktı.

İngiliz hükümeti her şeyi dinleyecek
İngiltere’de gelecek ay açıklanacağı bildirilen yeni bir yasa ile hükümet, her telefon görüşmesi, kısa mesaj, elektronik posta ve ziyaret edilen siteyi “gerektiğinde” izleyebilecek.

İngiliz istihbaratı her şeyi dinleyecek
İngiliz hükümeti, polis ve istihbarat servislerine interneti izleme imkanı verecek yasa tasarısı hazırlıyor. Yeni yasayla, telefon görüşmelerinin, elektronik postaların, Facebook, Twitter ve Skype gibi sosyal medya ve iletişim kanallarının yakından takip edilmesi amaçlanıyor.

Ağrı kesiciler daha çok acı verebilir
İngiltere’de Ulusal Sağlık ve Klinik Mükemmeliyet Enstitüsü tarafından hazırlanan bir rehbere göre ağrı kesiciler baş ağrılarının asıl sebebi olabiliyor.

İngiltere, 18 yaşını dolduran mültecileri sınır dışı ediyor
İngiltere'ye savaş mağduru olarak sığınma başvurusu yapan 2 bin 748 çocuğun 18 yaşını doldurduktan sonra ülkelerine geri gönderildiği ortaya çıktı. Çocuklar yoğun savaşların yaşandığı Afganistan, Irak, Libya ve Suriye gibi ülkelere gönderiliyor.

AB’den İngiltere’ye ‘özel statü’
Avrupa Birliği, üyelikten çıkmayı gündeme getiren İngiltere’ye bazı ayrıcalıklar tanımayı kabul etti. İngiltere Başbakanı Cameron, bunu ‘özel statü’ olarak niteledi. İngiltere, AB üyeliğinin sürüp sürmemesi için 23 Haziran’da referandum düzenleyecek.

Brexit sonrası İngiltere'ye ekonomik güven azaldı
İngiltere’deki finans kuruluşlarının Brexit kararından bu yana ülkeden yaklaşık 900 milyar sterlin değerindeki varlığı AB ülkelerine aktardığı kaydedildi.

İngiltere'nin yarısı 'Brexit' diyor
İngiltere'de ülkenin Avrupa Birliği'nden ayrılması anlamına gelen 'Brexit'i isteyenlerin oranı hızla artıyor. Yapılan son anket sonuçlarına göre ülkenin AB'den ayrılmasını isteyenlerin oranı yüzde 51'e çıktı.

İngiltere AB dönem başkanlığını devralmayacak
Yapılan referandumla AB'den ayrılma kararı alan İngiltere, 2017'de AB dönem başkanlığını devralmaktan vazgeçti.