|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İstanbul Yeni Havalimanı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Yeni havalimanına taşınma detayları
İstanbul’a yapılan yeni havalimanında taşınma detayları belli olmaya başladı. Buna göre, 30 Ekim günü saat 00.01’den itibaren Atatürk Havalimanı’ndan, İstanbul Yeni Havalimanı’na tek hamlede taşınma yapılacak.

Atatürk Havalimanı 31 Ekim'de seferlere kapanıyor
İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk etabının 29 Ekim’de açılması için çalışmalar devam ederken İstanbul Yeni Havalimanı’na transfer programı da netleşti. Buna göre 25 Ekim 2018 öncesinde İstanbul Yeni Havalimanı’na, deneme uçuşları hariç, herhangi bir uçuş düzenlenmeyecek.

Yeni havalimanının yüzde 94’ü tamam
200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak İstanbul yeni havalimanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Havalimanının % 61’i bitti
Türkiye'nin mega projelerinden İstanbul Yeni Havalimanı'nda (İYH) çalışan sayısı 31 bini geçti. İnşaat tamamlandığında doğrudan ve dolaylı 225 bin kişiye istihdam sağlanacak.

Yeni havalimanı ulaşım hatları ve ücretleri belli oldu
İlk etabı 29 Ekim’de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı’na 150 otobüsle 18 hat üzerinden sefer yapılacak. En pahalı ve en uzak hat 30 TL ile Pendik, en çok aracın sefer yapacağı hat ise 18 TL ücretin alınacağı Yenikapı-Sirkeci hattı olacak.

Yeni Havalimanı’nda ilk yolcu testi gerçekleştirildi
29 Ekim’de açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda bin kişinin katıldığı ilk yolcu testi başarıyla gerçekleştirildi.

Yeni havalimanında bir test daha geçildi
İstanbul Yeni Havalimanı’nda 29 Ekim’deki açılış öncesi ORAT denemelerinin sonuncusu yapıldı. 3 bin kişiyle yapılan deneme operasyonunda üç uçak kullanıldı.

İstanbul Yeni Havalimanı'nın güvenlik önlemleri
29 Ekim’de ilk fazının hizmete açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı, büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine kadar pek çok alanda ilkleriyle örnek olacak.

Yeni havalimanı ilk etabı açılıyor
İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk fazı, bugün hizmete açılıyor. Toplamda 76.5 milyon metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen havalimanının ilk fazının hizmete açılması için çalışmalar tamamlandı.

Yeni havalimanına taşınma eğitimleri başladı
İstanbul Yeni Havalimanı'nda inşaatın havalimanına dönüşmesi ve operasyona hazır hale getirilmesi süreci, bir diğer ismiyle ORAT (Operasyonel hazırlık ve havalimanı transferi) uygulamalarına tüm hızıyla devam ediliyor.