23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

EDS Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Deniz trafiğine de ‘EDS’ geliyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), deniz trafiğini düzenlemek ve denizleri kirletenleri tespit etmek amacıyla Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kontrol merkezi kuruyor.

90 km'yi geçen yanar
İstanbul'da sürücüleri ve hız limitlerini denetleyen Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) Hız Koridoru Radar Sistemi genişletiliyor.

Cezalar 6'ya katlandı
Trafik kurallarını ihlal edenlere kesilen cezalar EDS kemeraları sayesinde beş yıldı 6 kat arttı. Emniyet şeridi, hız, park ihlalinden kesilen ceza 185 milyon lira. Büyükşehir Belediyesi'nin 2007'de uygulamaya koyduğu Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) sürücülerin korkulu rüyası oldu. EDS'ler hız ve park yasağı ihlallerini de tespit etmeye başladı.

Çizgiyi aşmayın, iki kez ceza yemeyin
İstanbul'da geçen yıl Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kontrolüyle kırmızı ışık ihlalinden 212 bin 241 araç sürücüsüne 29 milyon 713 bin TL, emniyet şeridi ihlalinden 99 bin 544 sürücüye 6 milyon 569 bin TL, hız ihlalinden 128 bin sürücüye 26 milyon 729 bin TL, yasak park ihlalinden de 466 sürücüye 30 bin 756 TL ceza kesildi.

EDS ve Mobese cezaları sürücü puanına işlenecek
Türkiye'deki trafik cezalarının yüzde 55'lik kısmı elektronik kameralar üzerinden yazılıyor. Elektronik sistemlerin ve araç trafiğinin daha yoğun olduğu büyük şehirlerde bu oran yüzde 70'leri buluyor. Ancak EDS ve MOBESE kameralarından yazılan cezaların sürücü ceza puanına işlenmemesi, caydırıcılık sağlamıyor.

Trafikte uzun yola EDS'li takip
Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) şehir içinden sonra şehirlerarası karayollarında da uygulanacak. Sistem kırmızı ışık, aşırı hız, tehlikeli araç kullanmak gibi ihlalleri kayda alacak.

EDS uygulamasına standart
Trafik kazalarının önüne geçmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz yıllarda Elektronik Denetleme Sistemi’ni (EDS) devreye soktu. Sistem trafik kurallarını ihlal edenleri elektronik olarak tespit edip ceza kesiyordu.

EDS ile sürücülere birden fazla ceza verilebilecek
Trafik kazaları sonucunda meydana gelebilecek can ve mal kayıplarının önlenmesi hedefiyle tasarlanan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), kameralar aracılığıyla sürücülerin trafik ihlallerini tespit ediyor.

Trafik cezalarında yeni uygulama başladı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce (İBB) kurulan ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nce kullanılan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) çerçevesinde, kamerayla tespit edilen ihlallere ilişkin kesilen trafik cezalarının kapsamı genişletildi.

Mobil EDS araçları yollarda
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, Mobil Elektronik Denetleme Sistemi (Mobil EDS) araçları, İstanbul sokaklarında trafik denetimi yapacak.

Radarlar kör noktalara kaydırılacak
Radarlar ve Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) yolculukları sıkıntılı duruma dönüştürebiliyor. Ceza yemek istemeyen sürücüler, daha hızlı gidebilecekleri yolda çok yavaş ilerliyor. Bu da yolculuk süresini uzatıyor. İlgisiz yerlerde kesilen radar cezaları da sürücülerin yoğun tepkisine neden oldu.

TEDES'teki 'tuzak' uygulaması kalkıyor
İçişleri Bakanlığı, "sabit radar" olarak bilinen Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ndeki "tuzak" uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler yaptı.

Emniyet'ten EDS uyarısı!
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden sürücülere uyarı geldi; İstanbul'daki Elektronik Denetleme Sistemleri'nin (EDS) yeni eklemelerle birlikte revize edilerek faaliyete geçirildiğini bildirdi.

İstanbul'da 1 ayda 50 bin araca EDS cezası
İstanbul’un 455 noktasında yeniden çalışmaya başlayan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) 8 Şubat-10 Mart tarihleri arasında 50 bin 304 kişiye 11 milyon 148 bin lira ceza kesti.