28 Cemaziyelevvel 1441 | 23 Ocak 2020 Perşembe

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İlk teravih Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Ramazan ayının ilk teravih namazı bu akşam
On bir ayın sultanı ramazan ayının ilk teravih namazı 15 Mayıs Salı günü kılınacak. Müslümanlar için büyük öneme sahip üç aylardan ramazan ayının ilk orucu için salıyı çarşambaya bağlayan gece sahura kalkılacak.

Avustralya’da ilk teravih namazı kılındı
Avustralyalı Müslümanlar ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için, ülke genelindeki cami ve mescitleri doldurdu.

İlk teravihin ardından ilk sahura kalkıldı
Ramazan ayının ilk gününde Türkiye'de ilk sahur Ardahan'da, ilk iftar ise Hakkari'de yapılacak. Bugün tutulan oruç için bu gece tüm Müslümanlar ilk sahura kalktı.

Camilerde teravih coşkusu
Onbir ayın sultanı ramazan, dün kılınan ilk teravih namazı ile başladı. Tüm yurtta mü'minler genciyle yaşlısıyla ilk teravih namazını eda etmek için camilere koştu.

İlk teravih için camiler doldu
Yurdun dört bir yanında vatandaşlar ramazanın ilk teravihi nedeniyle camilere akın etti. Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Eskişehir, Kütahya, Yalova ve Bilecik'te, vatandaşlar ilk teravih için camileri doldurdu.

Ramazan ayının ilk teravih namazı pazar günü kılınacak
11 ayın sultanı, huzur ve bereket ayı ramazanın ilk teravih namazı 5 Mayıs Pazar günü kılınacak. Ramazanın ilk orucu için pazarı pazartesiye bağlayan gece sahura kalkılacak.

İslam dünyasında ilk teravih eda edildi
Dünyanın dört bir yanında yaşayan Müslümanlar, ramazan ayının ilk teravih namazı için camilere akın etti.

Batı Balkanlar ramazana hazır
Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Karadağ, Hırvatistan, Kosova ve Arnavutluk'ta yaşayan Müslümanlar ramazan hazırlıklarını tamamlayarak ilk teravih namazını kıldı.