|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

doğalgaz arama Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kıbrıs açıklarında doğalgaz arama izni
KKTC yönetimi, Kıbrıs Rum Kesimi yönetiminin Akdeniz’de doğalgaz arama çalışmalarına yönelik uluslararası şirketlerle anlaşma imzalamasından ardından, Barbaros Hayrettin Paşa sismik araştırma gemisine ‘sismik veri toplama izni’ verdi.

Oruç Reis petrol ve doğalgaz arayacak
Türkiye’nin yerlilik oranı yüzde 90’ı aşan sismik araştırma gemisi MTA Oruç Reis, test çalışmaları tamamlanarak petrol ve doğalgaz aramaya hazır hale getirildi. Gemi ile bin 500 metre derinlikte analiz yapılacak.

ABD'liler kendi topraklarında petrol sondajı istemiyor
Dünyanın her yerinde petrol ve doğalgaz arayan ABD'nin aksine; araştırmaya göre, ABD kara sularında petrol ve gaz sondajına karşı çıkan vatandaşların oranı her yıl yaklaşık yüzde 4 civarında artış gösterdi.

Yavuz sondaj gemisi yola çıktı
Türkiye Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına hız verdi. Fatih Sondaj Gemisi’nin ardından son teknoloji ile donatılan Yavuz Sondaj Gemisi de bölgeye gönderildi.

Doğu Akdeniz'de sondaj çalışması devam ediyor
Doğu Akdeniz’de 4 gemiyle sondaj ve sismik arama yapan Türkiye, çalışmalara hız verdi. Yavuz Sondaj Gemisi Karpaz’da çalışmaya başladı. Fatih Sondaj Gemisi de deniz seviyesinden 5 bin metre derine indi.

Güneydoğu’da petrol Trakya’da gaz keşfi
Türkiye’nin denizlerin yanı sıra karada da arama çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Güneydoğu’da petrol, Trakya’da gaz bulundu” dedi.