23 Zilhicce 1440 | 24 Ağustos 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Üniversite ek yerleştirme Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Ek yerleştirmelerde başvurular başladı
Üniversitelerin boş kalan 214 bin 430 kontenjanı için ek yerleştirmeler başladı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre 2017-2018 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacak.

Ek yerleştirme başvuruları başladı
Merkezi yerleştirmede üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından birini tercih edip de yerleşemeyen adaylar için ikinci fırsat olan ek yerleştirme tercihleri bugün başladı; 20 Eylül’de sona erecek.

Üniversite ek yerleştirme tercihleri başladı
Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre 2016-2017 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ÖSYM tarafından ek yerleştirme tercih işlemleri başladı.

ÖSYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet adresinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecek.

Üniversite ek yerleştirmelerde 322 bin kontenjan boş kaldı
ÖSYM’nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2017 - Öğrenci Seçme Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ek yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, üniversitelere ek yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.

Üniversite ek yerleştirme süresi bugün doluyor
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre herhangi bir programa yerleşemeyen adaylara verilen ikinci fırsat, ek yerleştirme tercihleri bugün sona eriyor. Adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercihlerini yapabiliyor. Ek yerleştirme ücreti ise 15 TL.