|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Sözleşmeli öğretmenlik Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sözleşmeli öğretmen tercih başvuruları başladı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 11 Temmuz'da sözleşmeli öğretmenlik mülakat sözlü sınav sonuçlarını internet adresinden açıklamıştı. Mülakat sonuçlarının ardından bugün de sözleşmeli öğretmen tercih başvuruları başladı.

Sözleşmeli öğretmenliğe ek atama
Geçen yıl içerisinde sözleşmeli öğretmenlik için yapılan sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak.

Sözleşmeli öğretmenlik başvuru takvimi açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen alınacak. Ön başvurular 2-8 Mart'ta alınacak, sözlü sınavlar 14 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Ücretli öğretmene sözleşmeli hakkı
Milli Eğitim Bakanlığı, sınıf tecrübesi olan 5 bin ücretli öğretmenin KPSS'de sıralama şartı olmadan, sözlü ile atamasını yapacak. Ataması yapılan öğretmenler gelecek eğitim öğretim döneminde sözleşmeli olarak göreve başlayacak.

Sözleşmeli öğretmenlik şartları belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığı, 5 bin sözleşmeli öğretmen pozisyonuna atanmak için başvuruda bulunacaklarda aranacak şartları açıkladı.

Sözleşmeli öğretmenlik için atama başvuruları alınıyor
Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı resmi okullarda görev yapan ücretli öğretmenler arasından yapılacak sözleşmeli öğretmen ataması için başvurular 20 Eylül'de başlıyor, 26 Eylül'de sona erecek.

Sözleşmeli öğretmenlik takvimi açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan takvime göre, ÖABT gerektirmeyen alanlar için ön başvurular 8-11 Ağustos'ta, ÖABT gerektiren alanlar için ön başvurular 5-8 Eylül arasında alınacak.

Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) gerektiren alanlar bakımından sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurular başladı.

Öğretmen atamaları 10 Ekim'de
Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmenin 10 Ekim'de atanacağını açıkladı. Öğretmen adaylarının 4-7 Ekim tarihleri arasında tercih yapabileceği belirtildi.