|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

ebeveynler Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Ailelere 'siber zorbalık'la mücadele uyarısı
Dijital gelişmelerle günlük yaşamın parçası haline gelen, özellikle ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukların yaşamlarını etkileyen "siber zorbalık" tehdidine karşı ebeveynlerin de sanal dünyayı yakından takip etmesi gerekiyor.

Uzmanlardan ebeveynlere 'fotoğraf paylaşımı' uyarısı
Pedagog Mehmet Teber, ebeveynlerin çocuklarının fotoğrafını sosyal medyada paylaşırken bir kez daha düşünmelerini istedi. Teber, ebeveynlerin kendi duygularını tatmin için çocuklarının görüntülerini herkesin göreceği şekilde internet ortamında paylaşmasının sağlıklı olmadığını söyledi.

Anne ve babalara TEOG tavsiyeleri
Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan sınavlarda başarı için, çocuklara olabildiğince "normal" davranılmasının ön şart olduğunu söyledi.

Yarıyıl tatili için ebeveynlere tavsiyeler
Tüm öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği yarıyıl tatili 20 Ocak tarihinde başlıyor. Milyonlarca öğrenci 15 gün boyunca yapacakları tatilin hayalini kuruyor.

Çocuklarla doğru ve etkili iletişim zor değil
Ebeveynler, çocukların hayatını yönlendirme noktasında aktif rol oynar ve onların gelecekteki tutumlarını, davranışlarını belirlerler...

Öğrenci ve ailelere ilk ara tatil tavsiyeleri
İlk ve orta dereceli okullarda bu yıl başlayan uygulamayla 18-22 Kasım tarihleri arasında ilk ara tatil yapılacak. Hafta sonu tatilleri de eklendiğinde 9 günü bulan ilk ara tatilin iyi geçirilmesi öğrenciler açısından büyük önem taşıyor.