8 Rebi'ül-evvel 1440 | 16 Kasım 2018 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Selimbey Mahmud Es'ad Coşan Camii ibadete açıldı

Son Güncelleme: 31 EKİM 2017 - TSİ 12:21

Van’ın İpekyolu İlçesine bağlı Selimbey'de Mahmud Es'ad Coşan Camii dualarla ibadete açıldı.

Açılışa Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, İpekyolu Kaymakamı Cemil Öztürk, YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, 23.Dönem Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.   

Açılış programı protokol konuşmaları ile başladı. Ardından kurdele kesimi ve camide Kur’an Kerim tilavetiyle devam etti. İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın vaazı ve öğlen namazının eda edilmesiyle program sona erdi. 

Programın ardından Mahmud Es’ad Coşan Vakfı tarafından vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu ve Merhum Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan hocaefendinin Başmakaleler-3 eseri hediye edildi.

  

Selimbey Mahmud Es'ad Coşan Camii; alt kat, üst kat ve mahfil katı olmak üzere üç kattan oluşuyor. Alt katta bayanların namaz kılabileceği geniş bir mekân ayrılmış durumda. Caminin mimarisi, çini tasarımı, hat sanatı, ahşap işçiliği itina ile yapılırken; aynı anda 1.300 kişinin namaz kılabileceği yapıda, erkek-kadın abdest alma yerleri, 300 kişilik taziye evi, ferah bir bahçe ve şadırvan da yer alıyor.