23 Muharrem 1441 | 22 Eylül 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Yurt başvuruları başladı

Son Güncelleme: 15 AĞUSTOS 2017 - TSİ 09:22

Gençlik ve spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) bağlı yurtlara başvurular başladı, 20 Ağustos’ta sona erecek.

Yurtlara, 2017-2018 öğretim yılında ilk kez herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ile KKTC’de eğitim gören öğrenciler, e-devlet üzerinden başvurabiliyor.

Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, KYK tarafından, 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlarınca araştırılacak. Bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrencilerin başvuruları doğrudan gerçekleştirebilecek. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak.

2017-2018 öğretim dönemi için 30 Haziran’dan sonra bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran/yaptıracak, yatay/dikey geçiş öğrencileri, ek kontenjanla, özel yetenek sınavıyla yerleşecek öğrenciler ve yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile Türkiye’ye kendi imkanlarıyla gelen yabancı uyruklu öğrencilerin yurt başvuruları, ileri bir tarihte alınacak. Yurtlara ilgili ayrıntılı bilgi yurtkur.gsb.gov.tr adresinde yer alıyor.

Milliyet