18 Cemaziyelahir 1440 | 22 Şubat 2019 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Çocuklar Kur'an ile buluşuyor

Son Güncelleme: 28 HAZİRAN 2018 - TSİ 10:04

Ali Erbaş, yaz Kur’an kurslarını birçok açıdan önemli gördüğünü ifade ederek, “Çünkü bu kurslar sayesinde çocuklarımız, doğru yöntem ve bilgiyle dinimizi tanıyacaklar, böylece din istismarının önemli bir sorun olarak karşımıza çıktığı bir dönemde hem yanlış yönlendirmelerden etkilenmeyecekler, hem de ileri yaşlarındaki olası bir manevi boşluğu Allah’ın izniyle dolduracaklar ve böyle manevi bir boşluğa düşmeyecekler” dedi.

Erbaş, "Aynı zamanda yavrularımız burada yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ile tanışacaklar, onu okumayı öğrenecekler ve tertemiz kalplerini Kur’an-ı Kerim ile koruyacaklar. Kur’an-ı Kerim’in en yüce öğretmeni sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed, bir hadislerinde -bir kalp ki onda Kur’an yoktur, o harabe bir eve benzer. Bir kalp ki onda Kur’an vardır, o kalp mamur bir eve benzer- buyurmuştur” diye konuştu.

Erbaş, yeryüzüne temiz bir fıtratla gelen çocukların, kendisiyle, toplumla ve Rabbiyle barışık, duyarlı, sorumluluk sahibi insanlar olarak yetişmesini temin etmenin kendilerinin sorumluluğunda olduğu kaydederek, şu ifadeleri kullandı: “Onların İslam’ı ve Kur’anı öğrenmelerini sağlamak bizim sorumluluğumuzdur. İnsanlığımızın en güzel örneği Peygamberimiz ile tanışmaları bizim sorumluluğumuzdur. " dedi.

Milli Gazete