2 Cemaziyelahir 1441 | 27 Ocak 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

MEC Vakfı 14. Uluslararası Kurban Organizasyonu devam ediyor

Son Güncelleme: 5 AĞUSTOS 2019 - TSİ 09:34

Mahmud Es’ad Coşan (MEC) Vakfı, Uluslararası Kurban Organizasyonuyla uzak diyarlardaki gerçek ihtiyaç (hak) sahiplerine, niyet sahiplerinin emanetlerini ulaştırmaya hazırlanıyor. 14. kez gerçekleştirilecek organizasyon bu yıl, "Allah İçin Sev, Allah İçin Sevindir” temasıyla düzenleniyor.

Kurulduğu günden bu yana, zor durumdaki birçok topluluğun destekçisi olan ve çeşitli insani projelerin hayata geçirilmesi için mali, sosyal, psikolojik ve manevî destek sağlayan MEC Vakfı, düzenlediği Kurban Organizasyonuyla; önceliğini, vacip olan kurban ibadetinin aslına ve usulüne uygun olarak, bir ibadet niyet ve şuuruyla yapılmasına ve bu bilincin yaygınlaştırılmasına veriyor.

Dünyanın birçok ülkesinden katılan niyet sahiplerinin vekâletleriyle usulüne uygun olarak kesilen kurbanların ilk elden ve aracısız olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanıyor.

MEC Vakfı Gönüllüleri; Dünya üzerinde kardeşlik duygularının kuvvetlendirilmesi gereken şu günlerde Allah için severek, Allah için sevindirmek niyetiyle yola çıkıyoruz.” diyerek bu yılki çalışmalarına devam ediyor.
 
Yüz binlerce aileye kurban etlerini ilk elden ulaştıran MEC Vakfı, küçükbaş kurban bedelini 240 Avustralya Doları olarak belirledi.

Sadece internet üzerinden gerçekleştirilecek vekâlet işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye kurban.mecvakfi.org adresinden ulaşılabilir.