8 Safer 1440 | 17 Ekim 2018 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

M. Zâhid Kotku Hocaefendi özel programlarla yâd edildi

Son Güncelleme: 22 EKİM 2017 - TSİ 03:18

Gönüller Sultanı Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi, doğumlarının 124. yılında, AKRA'da ve İskenderpaşa Camii’nde özel programla yâd edildi.

AKRA'da gün boyu süren programlarda; gönüller sultanı Mehmed Zâhid Kotku (Rh. A.) Hocaefendinin; "İhlas", "Tefekkür", "Kur'an'ı Anlamak", "Muslih ve Islah Edicilik", "Haklar", "Sadakat" gibi konularda ortaya koyduğu görüşleri belgesel tadında özel bölümlerle yayınlandı.

İskenderpaşa Camii’nde ise akşam namazını müteakiben Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Mehmed Zâhid Kotku Hocaefendi çeşitli yönleriyle anlatıldı.

Prof. Dr. Tahir Yaren, M. Zahit Kotku (Rh. A.) Hocaefendinin Kur'an-ı Kerim'e ve sünnete bağlılığını anlattığı konuşmasında, "Sünnet Olmadan ümmet olmaz" dedi. M. Zahit Kotku Hocaefendinin "Batıl yolları bırakıp Hak yola girdiğin gece senin Kadir Gecendir" dediğini hatırlatarak konuşmasını sürdürdü. 

Konuşmanın ardından Türkiye ve dünya genelinde yâd günü vesilesiyle okunan hatimlerin ve tesbihatın kabulü niyazıyla İskenderpaşa Camii İmam Hatibi Mikdat Kutlu tarafından hatim duası yapıldı.

İlim, fikir ve gönül önderi Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi ise doğumlarının 82. yılında, Hicri 13 Safer 1439, Miladi 2 Kasım 2017 Perşembe günü akşam namazını müteakip İskenderpaşa Camii’nde özel programlarla ve hatim dualarıyla yâd edilecek.