15 Rebi'ül-evvel 1441 | 12 Kasım 2019 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Bayramda hava nasıl olacak?

Son Güncelleme: 16 TEMMUZ 2015 - TSİ 10:49

Ramazan Bayramı süresince ülke genelinde yağış beklenmediği, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında, Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde ise üzerinde seyredeceği bildirildi.

Arife günü Türkiye'nin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda ise kısa süreli mevzi sağanakların görülebileceği, diğer bölgelerin ise açık ve az bulutlu geçeceği belirtildi.

Bayramın 1. ve 2. günü ülkenin kuzeydoğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Ağrı, Van ve Bitlis çevrelerinde hafif sağanak geçişlerinin görülebileceği, diğer bölgelerde ise havanın açık ve az bulutlu olacağı ifade edildi.

Bayramın 3. gününde ise ülke genelinde yağış beklenmediği, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu, diğer bölgelerin ise açık ve az bulutlu olacağı "Ramazan Bayramı boyunca yurdumuzun büyük bir kısmında hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde ise mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

AA