13 Recep 1440 | 20 Mart 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

2. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu-CANLI YAYIN

Son Güncelleme: 27 NİSAN 2018 - TSİ 10:35

Akademik Platform ile Kritik ve Analitik Düşünme Platformu tarafından organize edilen 2. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu bugün İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Dünyanın birçok ülkesinden akademisyen ve uzmanları İstanbul’da buluşturacak olan sempozyumla kritik ve analitik düşünmenin geniş kitleler tarafından anlaşılması, yaygınlaştırılması ve sistematiğinin oluşturulmasına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

İlki Sakarya Üniversitesi’nde 2015 yılında gerçekleştirilen, ikincisi ise bugün İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu, yurt içi ve yurt dışından birçok bilim adamını bir araya getiriyor.

Sempozyumu canlı olarak BURADAN takip edebilirsiniz.

Akademisyen ve uzmanlar tarafından 30’un üzerinde tebliğin sunulacağı sempozyumda kritik ve analitik düşünme perspektifinden ‘Nitelikli Yaşam Değerleri’ , ‘Mantık ve Zihin Dünyamız’, ‘Dini İlimler ve İnsan’, ‘Ekonomi ve Finans’, ‘Örgün ve Yaygın Eğitim’, ‘Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme’, ‘Sanayi ve Teknoloji’, ‘Yaşam Alanları ve Mimari’ ve ‘Yazılı ve Görsel Medya’ başlıklı konular değerlendirilecek.
Akademik Platform, Kritik ve Analitik Düşünme (KAD) Platformu tarafından organize edilen sempozyum İstanbul Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılıyor.

Kritik analitik düşünme ve sempozyumla ilgili ayrıntılı bilgi kritikanalitik.global/ adresinde yer alıyor.