8 Rebi'ül-evvel 1440 | 16 Kasım 2018 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Doğu ve Batıda yükseklerde kar

Son Güncelleme: 30 EKİM 2017 - TSİ 17:39

Erzurum ve Ağrı’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu. Marmara Bölgesi’nin en yüksek noktası olan Uludağ’da da kar sürprizi yaşandı.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek kesimlere yoğun kar yağarken, batıda Marmara Bölgesi'ndeki Uludağ'da 29 Ekim'de kar yağdı. Erzurum ve Ağrı'da yağmur yağışı yüksek kesimlerde kara dönüştü. Erzurum'un güney ilçeleri Karayazı, Karaçoban ve Tekman ile Ağrı'nın Eleşkirt ilçelerinde, yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz etkiledi.

Palandöken üzerinden Tekman güzergahına giden yolda araçlar mahsur kaldı. Tekman'dan hamile kadını Erzurum'a getiren 4 araçlık yaklaşık 10 kişinin bulunduğu grup, Palandöken'in zirve noktasında gece saatlerinde kar ve tipi dolayısıyla mahsur kaldı. Vatandaşlar 3 saat sonra kurtarıldı.

Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde de gün boyu etkili olan sağanak, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Etkili kar yağışı nedeniyle araçların üzeri karla kaplandı. Ağrı-Erzurum karayolu Sarıcan Deresi ve Sac Dağı mevkiinde ise kar yağışı tipiye dönüştü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden kar ve fırtına uyarısı yapıldı.

Türkiye genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava Ankara’da kendini gösterdi. İl merkezinde yağmur olarak görülen yağışlı hava ilin yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü.

Kızılcahamam'ın Eğerlialören Mahallesi Alperen yaylasına kar yağışı sabah saatlerinde başladı.

Kartalkaya'ya sezonun ilk karı yağdı

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya'nın yüksek kesimlerindeki kar kalınlığı 5 santimetreye ulaştı.

Bolu kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Köroğlu Dağı'nda yer alan merkezde dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yerini kar yağışına bıraktı.

Ajanslar