2 Cemaziyelahir 1441 | 27 Ocak 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Güncel

Ana Sayfa Haber Güncel

'Önce namaz' diyenlere Kâbe örtüsü hediye…

Son Güncelleme: 31 ARALIK 2014 - TSİ 15:33

Namaz ibadetiyle ilgili kamuoyunda farkındalığın oluşmasının hedeflendiği Önce Namaz Projesi kapsamında düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, İstanbul’da Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde, Ankara’da ise Etimesgut Tevhid Camii’nde sabah namazında buluşuyor. Yarışmada dereceye giren öğrenciler Kabe-i Şerif’in örtüsüyle ödüllendirilecek. Programa iştirak edenler vatandaşlar arasında çekilecek kurayla 10 kişiye Kâbe örtüsünden bir parça hediye edilecek.

Asfa Mezunları Derneği ve Asfa Eğitim Kurumları tarafından gerçekleştirilen “Önce Namaz” konulu etkinliğin finali İstanbul’da Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde, Ankara’da ise Etimesgut Tevhid Camii’nde yapılacak. Program, her iki camide de sabah namazını müteakiben başlayacak.

Mimar Sinan Camii’ndeki etkinlik Dünya Kuran-ı Kerim okuma birincisi Mehmet Bilir’in Kuran tilavetiyle başlayacak. Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal’in Önce Namaz konulu hitabetinin ardından ASFA Temiz Kalpler Korosu, Tertemiz albümünde yer alan ilahileri seslendirecek. Programın sonunda Mehmed Zâhid Kotku Camii İmam Hatibi Yahya Özkul dua yapacak.

Ankara Etimesgut Tevhid Camii’ndeki programda ise Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali’nin müellifi Dr. Hasan Tahsin Feyizli katılarak Kur’an tilavetinde bulunacak. Önce namaz konulu sohbetin ardından ASFA Ferda Koleji ilahi korusu tasavvuf musikisinin seçkin eserlerini seslendirecek.

Namaz emri ve ibadetinin önemsenmesi ve seçmek gerektiğinde önce namaz denilerek namazın vaktinde kılınmasıyla ilgili farkındalığının oluşmasının hedeflendiği Önce Namaz projesi kapsamında Asfa Eğitim Kurumları’nın İstanbul ve Ankara’daki öğrencileri arasında şiir, kompozisyon, resim ve karikatür yarışmaları düzenledi. Her sınıf seviyesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve arkadaşları İstanbul ve Ankara’da sabah namazı vakti bir araya gelecek. Öğrencilere çeşitli hediyeler ile Kabe-i Şerif’in örtüsünden bir parça takdim edilecek. Önce namaz diyerek camide buluşan cemaat arasından 10 kişiye de çekilen kurayla Kâbe örtüsü hediye edilecek.

Detaylı bilgi oncenamaz.org sitesinde yer almaktadır.