24 Cemaziyelevvel 1441 | 19 Ocak 2020 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Hayat

Ana Sayfa Haber Hayat

Miniklerden büyük eylem: Teknoloji Sensin, Esir Değilsin…

Son Güncelleme: 5 MAYIS 2015 - TSİ 15:41

İlköğretim öğrencileri tarafından başlatılan “Sanal Esaret Projesi” kapsamında, çağımızın en büyük problemlerinden olan teknoloji ve internet bağımlılığına dikkat çekebilmek ve toplumda farkındalık oluşturabilmek amacıyla yeni bir etkinlik düzenlendi.

Projeye destek veren Asfa Eğitim Kurumları bünyesindeki Halil Necati İlkokulu’nun 4. sınıf öğrencileri, 5 Mayıs 2015 Salı günü Üsküdar sahilinde saat 10.00’da “Teknoloji Sensin, Esir Değilsin” temalı bir etkinlik gerçekleştirdi.

Sanal Esaret projesi kapsamında gerçekleştirilen eylemle, günümüz dünyasında hızlı bir şekilde gelişen ve her geçen gün insan hayatında vazgeçilmez bir yer kaplayan, bir taraftan hayatımızı kolaylaştıran diğer yandan insanlığı esareti altına alan teknolojik gelişmelerin olumlu ve olumsuz yönlerine vurgu yapıldı.

Asfa Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından başlatılan “Sanal Esaret” etkinlikleri kapsamında öğrenciler daha önce birçok etkinliğe imza atmıştı. Asfa Halil Necati Ortaokulu öğrencileri, Üsküdar’da ve Kadıköy-Kartal Metrosu’nda görsel, işitsel ve sosyal medyaya “-e rağmen kitap okuma etkinliği” gerçekleştirmişti.

Eylemlerinin amacı, her türlü engelleyici unsura rağmen kitap okunabileceğini göstermek olduğunu söyleyen öğrenciler, telefon, tablet, bilgisayar, sosyal medya gibi teknolojik âlet ve ortamların özellikle çocukları ve gençleri olumsuz etkilediğini vurgulamışlardı.

Etkinliklerle ilgili detaylı bilgi www.sanalesaret.org adresinde yer almaktadır.