2 Cemaziyelahir 1441 | 27 Ocak 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Kar şehirleri beyaza bürüdü

Son Güncelleme: 2 KASIM 2016 - TSİ 09:55

Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı’da gece yarısından itibaren başlayan kar yağışı sabaha kadar sürdü. Trafikte aksamalar medyana geldi. Bingöl, Sivas, Ordu, Kastamonu ve Bolu’ya da mevsimin ilk karı yağdı.

Ağrı-Iğdır karayolu ulaşıma kapandı

Ağrı-Iğdır karayolu, yoğun kar yağışı nedeniyle çift yönlü olarak trafiğe kapandı. Ağrı Dağı kesimindeki yolun Pamuk Geçidi'nde etkili olan kar yağışı, sürücülere zor anlar yaşattı. Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaştığı bölgede çok sayıda araç savrularak yoldan çıktı, birçok tır da mahsur kaldı. Bu araçlardaki kişilerin kurtarılması için çalışmalara başlandı.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi ile Iğdır il merkezinde görevli jandarma ve polis trafik ekipleri tarafından önlem alındı. Ekipler, yol kapalı olduğu için araç geçişlerine izin vermiyor. Karayolları ekiplerince yolun açılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Ağrı'da kar nedeniyle eğitime ara verildi

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Bu kapsamda, ilçe merkezi ile tüm köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün bir gün süreyle eğitime ara verildiği kaydedildi.

Bolu Dağı geçişi

TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde, kar yağışı aralıklarla devam ederken ulaşımda aksama yaşanmıyor. Bolu’da iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu’nun Bolu Dağı kesiminde de etkili oluyor. Kamyon ve tır sürücülerinin zorlandığı D-100 Karayolu’nun Bakacak, Karanlıkdere, Seymenler ve Elmalık mevkisinde karayolları ekiplerinin yürüttüğü yoğun çalışma sayesinde trafikte aksama olmazken TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler mevkilerinde ise sürücüler zaman zaman zor anlar yaşıyor.

Kastamonu'da kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı

Kastamonu'nun Abana ilçesinin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı yer yer 20 santimetreyi aştı. Kar yağışının etkili olduğu güzergahlarda Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Kar nedeniyle bazı araçlar zincir takarak yola devam edebildi. Ekipler, sis ve kar yağışına karşı sürücüleri uyardı.

Kütahya'da kar ve sis nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde yoğun kar yağışı ve sis nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı.

Düzce'de kar yağışı

Düzce'de kar yağışı günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Kentin yüksek kesimlerinde dün sabah saatlerinde başlayan ve etkisini artıran kar yağışı yer yer ulaşımı güçleştiriyor. Yığılca ilçe merkezi ile köylerinde etkili kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oldu.

Sakarya

Sakarya'nın yüksek kesimlerine yağan kar, hayatı olumsuz etkiliyor. Kentte önceki gün etkisini artıran sağanak, yüksek kesimlerde yerini kara bıraktı. Öğle saatlerinde başlayan ve akşam etkisini artıran kar yağışı, ulaşımda aksamalara yol açtı.

Hendek ilçesinde, Dikmen Mahallesi'nin yüksek kesimlerindeki evlerine ulaşmaya çalışan bazı sürücüler, araçlarına zincir takarak ilerleyebildi. Zincirleri olmayanlar ise traktörlerin yardımıyla evlerine taşındı. Bölgede kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, Dikmen yaylasında kartpostallık görüntüler oluştu.

AA